Nowa letnia opona Firestone

14 lutego 2017, 16:21

Firestone wprowadza na europejski rynek oponę letnią Roadhawk. Nowy model ma zapewniać dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i charakteryzować się długimi przebiegami.

Nowy wzór bieżnika oraz komponenty zastosowanej mieszanki pozwoliły oponom Firestone Roadhawk osiągnąć najwyższy z możliwych poziomów przyczepności na mokrej nawierzchni. Opony mogą pochwalić się klasą A na unijnych etykietach, która informuje o przyczepności na mokrej nawierzchni.

Testy przeprowadzone przez niezależny instytut TÜV SÜD wykazały, że Roadhawk są najlepsze w swojej klasie także w hamowaniu na suchej nawierzchni. Opony osiągnęły dystans hamowania do 3 m krótszy od konkurencyjnych opon w swojej klasie.

Opony zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić niezawodną jakość ogumienia przez cały cykl życia opony. Testy TÜV SÜD udowodniły, że Firestone Roadhawk wyprzedza swoich konkurentów na mokrej nawierzchni po przejechaniu 20 tys. km. Model gwarantuje także równomierne zużycie bieżnika. Wskaźnik ten jest nawet do 20 proc. wyższy w porównaniu do swojej poprzedniczki – opony Firestone TZ300.

Firestone Roadhawk są dostępne w rozmiarze od 15 do 19 cali.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!