Zapisy do 5. edycji Mistrzostw Mechaników

, 10 grudnia 2015, 15:24

Już wkrótce odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Mechanicy i elektromechanicy z całej Polski staną do rywalizacji o udział w finale podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej i Motor Show 2016 w Poznaniu. Wydarzeniu niezmiennie patronuje producent olejów syntetycznych – Mobil Delvac 1.

Organizator zapowiada dodatkowe atrakcje oraz kilka ważnych zmian, w tym powrót kategorii mechanik zawodowy, test próbny dla uczniów i nacisk na tematykę bezpieczeństwa.

– „W porównaniu z poprzednią edycją wprowadziliśmy kilka zmian, które gwarantują jeszcze lepszy przebieg Mistrzostw. Wśród nich test próbny, składający się w 90 proc. z pytań zamkniętych i ograniczony do 45 minut test kwalifikacyjny Mobil Delvac 1, jeszcze bardziej zróżnicowane i emocjonujące konkurencje finałowe, dyplomy dla wszystkich szkół oraz nauczycieli” – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland.

Ambasadorem 5. edycji Mistrzostw Mechaników została Fundacja Cooperatio, którą tworzy grono ekspertów, profesjonalistów, firm i organizacji, współpracujące na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i edukacji technicznej.

– „Systemy bezpieczeństwa są dzisiaj standardem w motoryzacji. Ich dobra diagnostyka i fachowa naprawa mogą w najtrudniejszej chwili na drodze uratować życie. Bezpieczeństwo będzie ważnym tematem 5. edycji Mistrzostw, a uczestnicy mogą być pewni pytań związanych z tą tematyką” – podkreśla Adrian Dekowski z V8 Team, organizator Mistrzostw.

Krokiem gwarantującym udział w Mistrzostwach jest rejestracja 2-osobowych zespołów uczniowskich (szkoła może zgłosić kilka drużyn) lub zgłoszenie indywidualne w kategorii Najlepszy Mechanik Targów Techniki Motoryzacyjnej na stronie: www.mistrzostwamechanikow.pl.

Ważne daty:

  • 3 marca (czwartek) – internetowy test próbny dla uczniów,
  • 10 marca (czwartek) – eliminacje (test internetowy),
  • 31 marca (czwartek) – finał z udziałem 30 najlepszych drużyn uczniowskich.

 

Szczegóły poszczególnych etapów oraz Regulamin zostaną opublikowane na stronie internetowej Mistrzostw. Finał z udziałem mechaników zawodowych odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia 2016 r.

W ubiegłym roku w Mistrzostwach wzięło udział ponad 500 zespołów uczniowskich z całego kraju. 30 najlepszych ekip, wyłonionych podczas testu wiedzy Mobil Delvac 1, stanęło do rywalizacji w konkurencjach praktycznych podczas Motor Show w Poznaniu. Laureatami zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. W tym roku organizatorzy liczą także na duże zainteresowanie konkursem ze strony szkół.

– „Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania uczestnictwa zespołów uczniowskich w Mistrzostwach. Z doświadczenia wiemy, że wczesne zgłoszenie pozwala lepiej przygotować się do testu i finału.” – dodaje Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland, partnera merytorycznego Mistrzostw.

Dowiedz się więcej

Mistrzostwa Mechaników rozstrzygnięte
Mistrzostwa Mechaników rozstrzygnięte

Damian Siwek i Kamil Hryć z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim wygrali ogólnopolski finał IV Mistrzostw Mechaników. Zawody podczas targów Motor Show zgromadziły 60 młodych mechaników, którzy zdobyli najwięcej punktów w teście Mobil 1. W Poznaniu młodzi mechanicy rywalizowali w 11 konkurencjach. Najtrudniejszymi okazały się montaż paska napędu pomocniczego typu Stretch Fit (stoisko Akademii […]

Rekordowe eliminacje do Mistrzostw Mechaników
Rekordowe eliminacje do Mistrzostw Mechaników

Tegoroczne Mistrzostwa Mechaników zgromadziły rekordowe ponad 500 zespołów z całej Polski. W decydującej rundzie zmierzy się 30 ekip, które zdobyły najwięcej punktów w teście Mobil 1. Finał już 10 kwietnia podczas targów Motor Show w Poznaniu. Podczas eliminacji młodzi mechanicy zmierzyli się z 30 pytaniami przygotowanymi przez specjalistów Mobil 1, producenta olejów silnikowych i Partnera […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Iglot, 11 grudnia 2015, 22:41 0 0

Przecież ten konkurs jest dla szkół więc czemu tu o nim piszą ?

Odpowiedz