Nexteer inwestuje w dział jakości

26 listopada 2014, 10:56

Nexteer Automotive Poland, wspólnie z Exact Systems, rozpoczyna cykl szkoleń w ramach Szkoły Jakości. Projekt edukacyjny ma zapewnić pracownikom dobre przygotowanie do pracy w dziale jakości na terenie polskich fabryk producenta.

Na terenie 2 fabryk Nexteer (w Tychach i Gliwicach) Exact Systems przeszkoli w sumie 120 osób. Zajęcia w trybie weekendowym potrwają od listopada br. do końca stycznia 2015 r. Ich tematyka dotyczyć będzie: metrologii jako szeroko rozumianych sposobów dokonywania pomiarów oraz zasad interpretacji uzyskanych wyników, zagadnień z filozofii lean manufacturing, standardów kontroli jakości w Automotive oraz ogólnych wymagań firmy Nexteer.

– „Nexteer, jako firma kierująca się zasadami Lean wspiera wiele inicjatyw rozwijających naszych dostawców. Angażując się w cykl szkoleń zainicjowany przez Exact Systems liczymy na wzmocnienie partnerskich relacji pomiędzy naszymi firmami. Wychodząc z założenia, że wyższa świadomość oznacza wyższą odpowiedzialność, dzielimy się wiedzą jednocześnie zachęcając do dzielenia się odpowiedzialnością za wyniki jej stosowania. Przybliżając partnerowi naszą wizję i wartości spodziewamy się lepszego zrozumienia codziennych celów i świadomego zaangażowania w ich realizację” – mówi Maciej Worsztynowicz, Kierownik działu Lean w Nexteer Automotive Poland.

– „Nexteer Automotive Poland jest pierwszą firmą z sektora Automotive, która zdecydowała się zaangażować w projekt, zarówno finansowo jak i merytorycznie, i postanowiła umożliwić osobom codziennie dbającym o jakość produkowanych na terenie jej fabryk podzespołów, zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych” – podkreśla Jacek Opala, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży w Exact Systems.

Exact Systems uruchomił projekt Szkoły Jakości w marcu br. i do tej pory zrealizował 4 edycje szkoleń. Projekt z Nexteer jest pierwszym, w którym zdecydował się wziąć udział klient Exact Systems. Każda edycja to 4 moduły szkoleniowe, 20 godzin bezpłatnych zajęć teoretyczno-praktycznych oraz Certyfikat ukończenia Szkoły Jakości Exact Systems, który otrzymują uczestnicy szkolenia po pozytywnym zaliczeniu końcowego egzaminu. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się na terenie całej Polski. Partnerem projektu jest Polska Izba Motoryzacji oraz Politechnika Częstochowska.
 

Dowiedz się więcej

Nexteer Automotive zainwestuje w Polsce ponad 330 mln zł
Nexteer Automotive zainwestuje w Polsce ponad 330 mln zł

Koncern Nexteer Automotive podjął decyzję o budowie nowego zakładu elektrycznych układów kierowniczych w Tychach. Budowa nowej fabryki będzie częścią inwestycji o wartości 335 milionów złotych, związanej z rozwijaniem przez koncern coraz popularniejszej technologii EPS. Łącznie do roku 2020 w budowę nowego zakładu, powierzchni magazynowych oraz zakup specjalistycznych maszyn koncern planuje zainwestować 335 mln złotych. Jak […]

Nowy zakład produkcyjny Nexteer Automotive w Tychach
Nowy zakład produkcyjny Nexteer Automotive w Tychach

Nexteer Automotive rozpoczął budowę nowego zakładu w Tychach. Będą w nim produkowane elektryczne układy kierownicze (EPS). Powstanie także pierwszy mini-tor testowy Nexteer w Europie, służący do sprawdzania charakterystyki układów kierowniczych przeznaczonych dla samochodów takich producentów, jak BMW, FCA (Fiat Chrysler Automobiles), General Motors, czy PSA Peugeot Citroen. Jak wskazują przedstawiciele Nexteer Automotive, zakład ma zostać […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!