Goodyear partnerem próby bicia rekordu

11 września 2014, 12:50

Za kilka tygodni niemiecki rekordzista Rainer Zietlow podejmie próbę pobicia rekordu przejazdu z jednego krańca świata na drugi: z Norwegii do Afryki Południowej. W ramach nawiązanej współpracy Goodyear pomoże mu zrealizować to wyzwanie.

Już 21 września br. Zietlow – wielokrotny rekordzista, jeśli chodzi o podróże z jednego końca kontynentu na drugi – rozpocznie kolejną wyprawę. Tym razem wraz z ekipą Challenge4 wyruszy z Przylądka Północnego (Nordkapp) w kierunku odległego o ponad 17 tysięcy kilometrów Przylądka Agulhas w Południowej Afryce.

Aby pokonać trzy kontynenty w rekordowym czasie, samochód Zietlowa, czyli Volkswagen Touareg V6 TDI, zostanie wyposażony w opony GoodyearWrangler HP AllWeather dla pojazdów SUV i 4X4. Próba bicia rekordu potrwa około 10 dni. Zietlow i jego ekipa Challenge4 przejadą przez 19 krajów: Norwegię, Finlandię, Szwecję, Danię, Niemcy, Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Tanzanię, Zambię, Zimbabwe i Republikę Południowej Afryki. Aby dotrzeć na kontynent afrykański, ekipa poleci z Adany w Turcji do Kairu w Egipcie.

Goodyear dostarczył Zietlowowi i jego ekipie wysokiej klasy opony Wrangler HP AllWeather. Przedstawiciele Goodyeara i ekipa Zietlowa wspólnie przeanalizowali różne typy opon i doszli do wniosku, że najlepszym wyborem będą opony GoodyearWrangler HP AllWeather, przeznaczone dla pojazdów klasy SUV i 4×4, łączące całoroczną sprawność na asfalcie i drogach gruntowych, dobre właściwości terenowe oraz efektywność paliwową. Ponadto opony te wyróżniają się mocną przyczepnością na mokrej nawierzchni, wysoką odpornością na aquaplaning oraz cichą i komfortową jazdą. Razem właściwości te zapewnią ekipie poczucie pewności podczas jazdy do Południowej Afryki.

– „Jestem podekscytowany możliwością współpracy z Goodyearem przy tym przedsięwzięciu. Poświęciliśmy sporo czasu na określenie naszych potrzeb w związku z podejmowanym wyzwaniem, dlatego jestem przekonany, że Goodyear pomoże nam dojechać do mety. Przy biciu rekordów tego rodzaju nie chodzi o prędkość, ale o właściwe wyposażenie i przygotowanie. Cieszymy się z możliwości podjęcia próby przejechania trzech kontynentów na oponach GoodyearWrangler HP” – powiedział Zietlow.

Rainer i jego zespół z powodzeniem przeprowadzili już próby opon. Łącznie wykorzystanych zostanie sześć opon – cztery zamontowane i dwie zapasowe.

Pozostali partnerzy przedsięwzięcia to Volkswagen, Allianz, Glysantin, LiquiMoly, 3M, BORBET, Champion, Dynaudio, Exide, Ferodo, Getac, Hewlett Packard, Inmarsat, Kuehne + Nagel, Rollei, TÜV Nord i DometicWaeco. Więcej zdjęć, filmów oraz danych i liczb na temat próby bicia rekordu można znaleźć na stronie www.touareg-capetocape.com.

Dowiedz się więcej

Goodyear EfficientGrip SUV wyróżniona w Chinach
Goodyear EfficientGrip SUV wyróżniona w Chinach

Goodyear EfficientGrip SUV otrzymała tytuł „Najlepszej Opony Roku 2014 dla pojazdów SUV”. Eksperci, którzy przyznali nagrodę, zwrócili uwagę ma znakomitą jakość EfficientGrip SUV, zaprojektowanej jako najcichsza opona Goodyeara dla pojazdów typu SUV. Imprezę zorganizował portal Chinasuv.cn oraz tygodnik „China SUV Weekly”. Tegoroczni laureaci nagrody zostali wybrani przez branżowych ekspertów i przedstawicieli mediów, którzy od listopada […]

WranglerDuraTrac – wyróżnienie dla opon terenowych
WranglerDuraTrac – wyróżnienie dla opon terenowych

Goodyear WranglerDuraTrac po raz drugi z rzędu została uznana za najlepszą oponę terenową przez czytelników specjalistycznego niemieckiego czasopisma „Off Road”. Produkt wygrał w kategorii „Opony Trakcyjne”, w której proszono o głosowanie na jeden z dziesięciu nominowanych modeli. W plebiscycie „Off Road 2014” wzięło udział ponad 63 tys. czytelników. Oponie Goodyeara przypadła w udziale około jedna trzecia oddanych […]

Sukces Goodyear Dunlop w teście Auto Express
Sukces Goodyear Dunlop w teście Auto Express

Dwie opony high performance Goodyear Dunlop zajęły miejsca na podium w tegorocznym teście opon znanego czasopisma „Auto Express”. Dunlop Sport BluResponse znalazła się pierwszym miejscu, a Goodyear EfficientGrip Performance z kolei na drugim. „Auto Express” poddał testom opony dziesięciu marek w rozmiarze 205/55 R16, o indeksie nośności 91 lub 94 oraz indeksie prędkości V lub W. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!