Jak odpowiedni katalog części może usprawnić pracę warsztatu? 

10 sierpnia 2023, 0:01

Jak dużo czasu i uwagi poświęca się w warsztacie motoryzacyjnym na wyszukiwanie i zamawiani części? Nawet jeśli sprawnie obsługujemy służące do tego narzędzia online, warto sprawdzić, czy nie istnieją rozwiązania, które mogą cały proces usprawnić oraz uczynić go łatwiejszym i przyjemniejszym.

Internetowy katalog produktów to oprogramowanie dobrze znane w każdym serwisie motoryzacyjnym. Wydaje się prostym narzędziem, ale aby dobrze spełniał swoją funkcję, tworzący go programiści musieli pomyśleć o wielu rzeczach.

Katalog części służy oczywiście do ich wyszukiwania. Istotne jest, aby pozwalał to robić szybko, wygodnie oraz w różnorodny – zależny od okoliczności – sposób. Ponadto dobrze by było, gdyby ułatwiał zamawianie często wykorzystywanych produktów, a także mógł być wykorzystywany także do innych niezbędnych czynności, jak np. przygotowanie wycen dla klientów serwisu. Przykładem narzędzia, które wychodzi naprzeciw takim potrzebom warsztatów jest Inter Cars e-Catalog.

Wyszukuj części, robiąc zdjęcie

Rozwój aplikacji mobilnych sprawia, że wykorzystania aparatu zamontowanego w telefonie są coraz szersze. Z oferowanych przez współczesne smartfony możliwości zdecydowali się skorzystać twórcy oprogramowania udostępnianego przez największego polskiego dystrybutora części.

Inter Cars e-Catalog jest jedyną wyszukiwarką oferowaną przez dystrybutorów, która pozwala na wyjątkowo wygodne i szybkie wyszukiwanie części po numerze VIN rozkodowanym automatycznie ze zdjęcia. Wystarczy zrobić zdjęcie numeru na podszybiu, w dowodzie rejestracyjnym albo zapisanemu na zwykłej kartce. Aplikacja mobilna zeskanuje takie zdjęcie i wyszuka na podstawie rozkodowane numeru pasujące części.

– Wstukując długi numer na klawiaturze komputera czy telefonu, łatwo jest o przypadkowe wprowadzenie złego znaku. Niczym niezwykłym nie jest też pomylenie w pierwszej chwili dużego „O” z zerem. Opcja rozkodowania VIN ze zdjęcia  przyśpiesza pracę i pozwala uniknąć frustrujących pomyłek. Cały proces znalezienia i zamówienia produktu jest też znacznie wygodniejszy. To obecnie najnowocześniejsza metoda wyszukiwania – wyjaśnia Roman Renduda, ekspert rozwiązań IT w Inter Cars.

Poza wyszukiwaniem na podstawie zdjęcia dostępne są w Inter Cars e-Catalog także oczywiście inne sposoby – zwykłe wyszukiwanie tekstowe, wykorzystanie drzewka pojazdów i układów, a także rozbudowane wyszukiwarki specjalistyczne, dedykowane poszczególnym grupom asortymentowym.

Zapłać online i pobierze wycenę dla klienta

Pierwszym krokiem jest szybkie wyszukiwanie części. Kolejnym powinno być więc szybkie złożenie zamówienia i szybka płatność. Obie te funkcjonalności mają zapewnione użytkownicy Inter Cars e-Catalog.

Pracę z katalogiem Inter Cars usprawnia sposób wyświetlania dostępnych części. W podstawowym układzie przedstawiany jest bowiem ich aktualny status, a użytkownik może filtrować według niego wyniki wyszukiwania.

Ponadto po podjęciu decyzji co do wyboru części, Inter Cars e-Catalog nie zmusza obsługujących go pracowników warsztatu do każdorazowego wybierania adresu dostawy. Raz zapisany adres będzie automatycznie zaznaczany podczas każdego nowego zamówienia.

Osoby korzystające z Inter Cars e-Catalog mają też dostęp do szybkich płatności z dowolnego banku, a także możliwość skorzystania z Google Pay, Apple Pay, Blik oraz SkyCash. Płatności te są dostępne dla całego oferowanego asortymentu, Niezależnie od tego co jest zamawiane.

– Wciąż wprowadzamy do Inter Cars e-Catalog nowe funkcjonalności, które mają na celu usprawnienie codziennej pracy z tym narzędziem. Szybkie płatności, domyślny adres dostawy, czy wygodna w użyciu lista ulubionych produktów sprawiają, że zamówienie często używanych części, płynów czy akcesoriów to dosłownie kilka kliknięć, trwających chwilę – podkreśla Roman Renduda.

Spotkaj się z twórcami i dowiedz się więcej

Inter Cars e-Catalog to nie tylko wyszukiwanie i zamawianie produktów, ale też tworzenie ofert, sprawdzanie schematów i rysunków poglądowych, udostępnianych przez poszczególnych dostawców oraz archiwizowanie informacji o klientach, ich preferencjach i dokonanych na ich pojazdach napraw.

Dowiedzieć się więcej na temat tego narzędzia, można na comiesięcznych spotkaniach online z jego twórcami i administratorami. Najbliższe takie spotkanie jest zaplanowane na 7 września.

Pełnią możliwość Inter Cars e-Catalog najlepiej jednak poznać samodzielnie, po prostu zaczynając go używać.

Artykuł sponsorowany Inter Cars

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ASR1, 10 sierpnia 2023, 10:36 1 0

Spoko katalog.
Polecam też zajrzeć na Platformę Inter-Team oraz aplikacją Mój Warsztat. Widać że także włożyli w to mnóstwo pracy i kasy.

Odpowiedz