Rzeczpospolita opublikowała ranking 500 największych polskich firm. Jeden z dystrybutorów części pnie się w górę.

18 maja 2023, 14:39

Jak co roku w dzienniku “Rzeczpospolita” opublikowano listę 500 największych polskich firm. Firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą części zamiennych awansowała o 2 pozycje względem 2022 roku. O którego dystrybutora chodzi?

Największy polski dystrybutor części zajmuje 28. pozycję w rankingu

Inter Cars ponownie został wyróżniony przez dziennik „Rzeczpospolita”. Wzorem ubiegłych lat, przygotował on zestawienie największych polskich firm. W rankingu tym po raz kolejny sklasyfikowany został największy dystrybutor części zamiennych w kraju.

Ranking powstał na podstawie analizy danych finansowych firm, które zostały później ujęte w zestawieniu „Rzeczpospolitej”. W opracowaniu uwzględniono 500 największych polskich przedsiębiorstw.

Inter Cars uplasował się na wysokiej 28. pozycji, zaliczając awans o dwie lokaty w porównaniu do roku poprzedniego.

XXV edycja rankingu Lista 500 Rzeczpospolitej

To już kolejne wyróżnienie, jeśli chodzi o rankingi „Rzeczpospolitej”. Sukcesywnie realizowana strategia biznesowa i efektywne zarządzanie przełożyły się na sukces, dzięki któremu Inter Cars także znalazł się na 31. miejscu w zestawieniu Lista 2000. Jest to zestawienie największych polskich firm pod względem rocznych przychodów ze sprzedaży.

Na czele Listy 500 „Rzeczpospolitej” za 2022 rok znalazł się Polski Koncern Naftowy Orlen SA, na kolejnych pozycjach uplasowały się Jeronimo Martins Polska SA oraz PGE Polska Grupa Energetyczna GK SA. Pierwszą piątkę zamykają PZU SA GK oraz Totalizator Sportowy sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!