Bezprzewodowa ładowarka do samochodów elektrycznych

8 stycznia 2024, 9:07

W dniach 8-12.01.2024 r. na targach CES 2024 w Las Vegas, Valeo po raz pierwszy zaprezentuje Ineez Air Charging – swoje rozwiązanie do bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Rynek pojazdów elektrycznych rośnie w dynamicznym tempie (światowa produkcja x3 do 2030 roku), a rozwiązania do ładowania zaczynają być czynnikiem różnicującym ofertę dla klientów. Ineez Air Charging wzmacnia pozycję Valeo na rynku stacji ładowania, oferując lekkie rozwiązanie do bezprzewodowego ładowania pojazdu indukcyjnie, bez konieczności użycia kabla.

Ineez Air Charging to bezprzewodowy system, korzystający z bardzo niskiej częstotliwości pracy, około 3 kHz, co zapewnia prostsze ładowanie i jest o połowę lżejszy niż podobne, konkurencyjne systemy.  Opiera się na uproszczonym sprzęcie, aby umożliwić dostępność dla wszystkich.

fot. unsplash.com

Produkt został zaprojektowany tak, aby zapewnić kompatybilność na całym świecie z każdym punktem ładowania, siecią każdego kraju (sieć jednofazowa lub trójfazowa) oraz z wszystkimi samochodami (baterie 400-800V). Rozwiązanie Valeo oferuje funkcję Vehicle-to-Grid (V2G) dla dowolnego rozwiązania mocy (7-22 kW) i może być stosowane w dowolnym miejscu ładowania, zarówno publicznym (ulica, parking, centrum handlowe) jak i prywatnym (dom, praca).

Ineez Air Charging to rozwiązanie, które może być bezpośrednio podłączone do istniejącego punktu ładowania lub połączone bezpośrednio z siecią, zapewniając wszystkie niezbędne zabezpieczenia i komunikację z pojazdem i użytkownikiem. Jest także przygotowane na przyszłość, gdy auta autonomiczne same będą się ładować na obszarze ładowania indukcyjnego. Rozwiązanie to objęte jest ponad 25 patentami projektowymi od sprzętu po oprogramowanie, mechatronikę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Adaś, 11 stycznia 2024, 9:46 0 0

A jak to działa?

Odpowiedz