Seria podpaleń części samochodowych pod Warszawą

27 marca 2023, 13:31

W podwarszawskiej wsi nieznani sprawcy po raz piąty porzucili i podpalili części samochodowe. Do akcji gaśniczej zaangażowane były dwa zastępy straży pożarnej.

Straż pożarna gasi części samochodowe
fot. facebook Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Radzymińskiej

Sprawna akcja gaśnicza

Pracownicy Nadleśnictwa Jabłonna około 10 rano 22 marca zauważyli na monitoringu dym unoszący się nad lasem, o czym niezwłocznie poinformowali służby ratunkowe. Gdy strażacy dotarli na miejsce, pożar nie był jeszcze rozprzestrzeniony. Dzięki szybkiej interwencji spaleniu uległ obszar o powierzchni zaledwie 10m².

To już piąte podpalenie części samochodowych w ciągu ostatniego miesiąca

Po raz pierwszy akcja gaśnicza o tym samym charakterze odbyła się 28 lutego br. Od tego czasu strażacy wzywani byli łącznie 5 razy do gaszenia płonących części samochodowych w Wólce Radzymińskiej. Sprawcy wciąż pozostają nieuchwytni. Możliwe, że za serią podpaleń stoją złodzieje, którzy pozbywają się części zbędnych po rozebraniu samochodu. Z drugiej strony większość PSZOKów (Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) nie przyjmuje części samochodowych, stąd też może się brać zjawisko nielegalnej „utylizacji” odpadów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Spacerowicz, 17 kwietnia 2023, 7:03 0 0

To niestety złodzieje. Spaceruje w tych okolicach i wyrzucane są "mało chodliwe" rzeczy z nowych pojazdów, elementy wentylacji, podsufitki, schowki, kawałki wyposażenia wewnętrznego. Najwięcej z nowych Toyot i koreańczyków. W większości przypadków te elementy nie zdążyły się nawet zakurzyć w aucie przed wyrzuceniem do lasu...

Odpowiedz