Ferrari Purosangue debiutuje na rynku SUV-ów.

16 września 2022, 13:22

Ferrari jest kojarzone z ultraszybkimi samochodami, które od wyczynowych różnią się głównie tym, że można jeździć nimi po drogach. Jednak skoro takie marki jak Porsche, Lamborghini i Aston Martin produkują SUV-y, to Ferrari dołącza do tego grona.

Ferrari Purosangue zadebiutowało

Luksusowe SUV-y – kury znoszące złote jaja

Odkąd w 2002 roku Porsche zaprezentowało model Cayenne, rynek motoryzacyjny uległ zmianie. Trend SUV-ów zaczął nabierać tempa. Cayenne było najlepiej sprzedającym się Porsche – obecnie jest nim Macan – czyli średniej wielkości crossover. Lamborghini sprzedało ponad 15 tysięcy sztuk Urusa, co czyni go najlepiej sprzedającym się modelem marki. Bentley oraz Rolls-Royce również oferują SUV-y. Niedawno do tego grona dołączył Aston Martin, a teraz Ferrari.

Ferrari Purosangue zadebiutowało

SUV od Ferrari – informacje

Co do samego modelu Purosangue, bo tak marka z Maranello nazwała swoje najmłodsze dziecko, to jest to dzieło sztuki na 4 kołach. Włosi słynęli z urody swoich samochodów, jednak to wygląda jakby zaprojektował je Michał Anioł do spółki z Leonardo da Vincim. Pod jego maską pracować będzie silnik V12 o pojemności 6,5 litra oraz mocy 725 KM. Osiągi przyprawiają o zawrót głowy, ponieważ od 0 do 100 km/h Purosangue rozpędza się w 3,3s, prędkość maksymalna wynosi natomiast 310 km/h.

Wnętrze Ferrari Purosangue

Podczas prezentacji modelu Purosangue szef marki Ferrari, Benedetto Vigna stronił od używania słowa SUV. Jego zdaniem samochód zbudowany przez Ferrari różni się od pozostałych graczy na rynku. Trudno odmówić mu racji, jako iż silnik umiejscowiony jest za przednią osią, a skrzynia biegów z tyłu, co jest rozwiązaniem żywcem wyjętym z modelu SF90 Stradale – najszybszego obecnie produkowanego Ferrari. Rozkład masy wynosi 49-51% między przód i tył pojazdu, co jest rozwiązaniem stosowanym w samochodach sportowych, samochód wyposażony jest w napęd na 4 koła, natomiast niski prześwit (18 cm) nie jest raczej zachętą do off-roadowych wyczynów. Samochodem wygodnie podróżować mogą 4 osoby, wliczając w to kierowcę. Cena tego cuda inżynierii zaczyna się od 400 tys. dolarów, a więc około 2 mln. zł.

Ferrari Purosangue - nowy SUV Ferrari

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!