Nowy prezes CLEPA

10 stycznia 2024, 10:54

Europejskie Stowarzyszenie Dostawców Motoryzacyjnych (CLEPA) wybrało nowego prezesa. Został nim Matthias Zink. Kadencja przewodniczącego będzie obowiązywała przez 2 lata od stycznia 2024 roku.

CLEPA to Europejskie Stowarzyszenie Dostawców Motoryzacyjnych, które swoją główną siedzibę ma w Belgii – w Brukseli. Zajmuje się reprezentowaniem interesów ponad 3000 międzynarodowych firm, które dostarczają nowe komponenty i technologię dla inteligentnej i zrównoważonej mobilności. Firmy należące do CLEPA inwestują rocznie ponad 30 mld euro w różnego rodzaju badania i rozwój. Zatrudniają w Europie bezpośrednio 1,7 miliona osób.

Matthias Zink jest dyrektorem generalnym ds. technologii motoryzacyjnych w firmie Schaeffler. Teraz zastąpi on Thorstena Muschala w roli prezesa CLEPA. Muschal pełniłł tę funkcję od 2020 r.

– W CLEPA jesteśmy gotowi wprowadzać na rynek technologiczne rozwiązania w zakresie mobilności i aktywnie przyczyniać się do kształtowania polityki, która sprzyja działaniom na rzecz klimatu i wspiera dobrze prosperujący przemysł UE. Chciałbym podziękować Thorstenowi Muschalowi za jego cztery udane lata na stanowisku przewodniczącego CLEPA i nie mogę się doczekać, aby wykonać swoją pracę i pomóc wzmocnić branżę. – powiedział Matthias Zink, nowy prezes CLEPA.

Thorsten Muschal podusmował swoją 4-letnią kadencję:

– Jestem dumny z osiągnięć, które wspólnie odnotowaliśmy w CLEPA, zwłaszcza biorąc pod uwagę bezprecedensowe wyzwania, przed którymi stanęliśmy w ciągu ostatnich trzech lat. Transformacja motoryzacji dopiero się zaczyna i ważne jest, abyśmy nadal współpracowali na rzecz wspólnych celów.

źródło: CLEPA

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!