Joanna Krężelok we władzach SDCM

14 czerwca 2023, 8:54

Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce, weszła w skład Zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Nowe władze zostały wybrane w trakcie walnego zebrania na dwuletnią kadencję

Dołączenie do zarządu stowarzyszenia to prestiżowe wyróżnienie dla szefowej polskiego oddziału TMD Friction, właściciela m.in. marki Textar. SDCM zrzesza działające na polskim rynku przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, specjalizujące się w produkcji i dystrybucji części oraz w usługach. Reprezentuje interesy firm zatrudniających łącznie ponad 300 tysięcy pracowników. Organizacja skutecznie działa na rzecz obrony wolności konkurencji i możliwości wyboru przez konsumentów oraz wpływa na decyzje legislacyjne dotyczące branży.

Dzięki przynależności do europejskich organizacji związanych z sektorem motoryzacyjnych CLEPA i FIGIEFA, przedstawiciele SDCM aktywnie uczestniczą też w tworzeniu prawa na szczeblu Unii Europejskiej.

Bardzo cieszę się z dołączenia do zarządu stowarzyszenia. Pozwoli mi to jeszcze bardziej zaangażować się w działania SDCM. To ważne, bo sytuacja wymaga zdecydowanej obrony interesów przemysłu i rynku motoryzacyjnego. Branża przechodzi nowe dla wszystkich, wręcz rewolucyjne przemiany. Musimy mierzyć się z wyzwaniami technologicznymi, dotyczącymi cyfryzacji, elektromobilności, postępującej automatyzacji czy nowych przepisów takich jak norma Euro7, w której opracowaniu pomaga TMD Friction – powiedziała Joanna Krężelok.

Oprócz przedstawicielki TMD Friction, do nowego zarządu SDCM weszli: Krzysztof Soszyński (Inter Cars), Adam Kapek (Moto-Profil), Mariusz Dankowski (Groupauto CEE) oraz Sławomir Welezinski (Delphi Technologies). Prezesem Zarządu został dotychczasowy dyrektor zarządzający SDCM Tomasz Bęben.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!