Michelin planuje przekazanie swojej działalności w Rosji pod zarządzanie lokalne

30 czerwca 2022, 9:04

Grupa Michelin informuje, że wznowienie działalności produkcyjnej w Rosji, po jej wcześniejszym zawieszeniu 15 marca tego roku, jest technicznie niemożliwe z powodu niepewności sytuacji oraz problemów z zaopatrzeniem.

W związku z tym do końca 2022 r. spółka przeniesie całą swoją działalność z Rosji, a także rozważa możliwość przekazania kontroli nad działalnością administracyjną, sprzedażową i przemysłową obecnemu zarządowi lokalnemu. W ten sposób Grupa Michelin przygotowuje rozwiązanie najkorzystniejsze dla swoich pracowników. Nowy podmiot ma działać w ramach struktury niezależnej od Grupy Michelin.

Michelin Rosja zatrudnia około 1000 osób, z czego 750 w fabryce w Dawidowie położonej około 100 km od Moskwy. Możliwości produkcyjne zakładu obejmują od 1,5 do
2 mln opon rocznie, głównie do samochodów osobowych. Sprzedaż Michelin w Rosji stanowi 2 proc. całkowitej sprzedaży Grupy Michelin i 1 proc. globalnej produkcji opon do samochodów osobowych.

Pod względem finansowym, pozycja bilansowa Grupy Michelin w związku z projektem jest obecnie szacowana na około 250 mln euro. Zakończenie tego projektu doprowadziłoby do wyłączenia tej części działalności z zakresu konsolidacji spółki, ale nie miałoby wpływu na wytyczne finansowe całej Grupy Michelin.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!