Nowa gama opon całorocznych: KLEBER Quadraxer 3 oraz KLEBER Quadraxer SUV

12 maja 2022, 10:03

Na rynek trafiły dwie nowe opony całoroczne KLEBER Quadraxer 3 oraz KLEBER Quadraxer SUV. Marka KLEBER ocenia, że w latach 2015-2025 segment opon całorocznych zwiększy się 9-krotnie.

 

Główną przyczyną tego trendu są zmiany klimatu powodujące wzrost średnich temperatur oraz zacierające się coraz bardziej różnice pomiędzy sezonem letnim i zimowym. Właśnie dlatego kierowcy oczekują wygodnych w użytkowaniu, niezawodnych oraz korzystnych cenowo opon, które gwarantują bezpieczeństwo jazdy przez wszystkie pory roku.

Przy opracowywaniu nowej gamy KLEBER Quadraxer 3 oraz KLEBER Quadraxer SUV uwzględniono dotychczasowe doświadczenie marki oraz opinie użytkowników. W porównaniu z poprzednimi generacjami nowe opony oferują wyższe osiągi w hamowaniu na mokrej oraz suchej nawierzchni, jednocześnie zachowując przy tym osiągi na śniegu.

Opony nowej gamy są wykonane z wysokiej jakości mieszanki gumowej przystosowanej do jazdy po śniegu. Bieżnik w kształcie litery V oraz większa liczba krawędzi zapewniają dobrą przyczepność. W porównaniu do opon poprzedniej generacji usprawniono system odprowadzania wody, a technologia automatycznego blokowania zwiększa sztywność nowych opon i ich osiągi na suchej nawierzchni.

Opony wyposażono w łatwy do odczytania wskaźnik wyważenia i zużycia bieżnika. W rozmiarach powyżej 17 cali zastosowano również ochraniacz obręczy, który zabezpiecza przed uderzeniami bocznymi.

W nowej gamie kierowcy mają do wyboru 73 wersje rozmiarowe opony KLEBER Quadraxer 3 od 15’’ do 19’’ oraz 13 wersji KLEBER Quadraxer SUV od 16’’ do 20’’.

Pierwsze rozmiary z nowej gamy zostały już wprowadzone do sprzedaży, zaś kolejne będą pojawiać się na rynku sukcesywnie do września 2022 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!