Olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 z homologacją BMW

20 marca 2023, 10:37

Przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych niemieckich marek motoryzacyjnych olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 otrzymał kolejny atest – certyfikat Longlife-04, niemieckiego koncernu motoryzacyjnego BMW. 

Havoline ProDS V SAE 0W-30 dedykowany jest szerokiej gamie samochodów osobowych i lekkich dostawczych z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, marek takich jak BMW, Volkswagen i Audi.

Opracowano go z wykorzystaniem zaawansowanych technologii dodatków uszlachetniających, których zadaniem jest zapewnienie ochrony silnika przed zużyciem, a także podniesienie wydajności i sprawności jednostek napędowych.

Zachowanie płynności oleju w niskich temperaturach, co oferuje produkt Texaco, pomaga utrzymać szybką cyrkulację oleju, a tym samym ochronę silnika przed zużyciem podczas rozruchu zimnego silnika. Z kolei zastosowana technologia keep-clean zapewnia ochronę przed osadami i szlamem, wpływając również na zoptymalizowanie zużycia paliwa. Dzięki zaawansowanej syntetycznej formule, Havoline ProDS V SAE 0W-30 charakteryzuje się długą żywotnością i niską lotnością, co zmniejsza konieczność częstych wymian oleju.

Produkt, który można stosować zarówno w silnikach z turbosprężarką, jak i niewyposażonych w nią motorach, wykorzystuje technologię SAPS (mid Sulphated Ash, Phosphorous and Sulphur), redukującą osadzanie się w silniku popiołu siarczanowego, fosforu i siarki. Dodatkową ochronę jednostki zapewniają systemy TWC (Three-Way Catalysts) oraz DPF (Diesel Particulate Filter), które ograniczają emisje spalin w silnikach benzynowych i diesla, jednocześnie wpływając korzystnie na zużycie paliwa.

Obok BMW Longlife-04, Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30 spełnia również wymagania Porsche C30 i VW 504.00/507.00.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

obi-1, 23 marca 2023, 17:54 0 0

o matko

Odpowiedz