Warsztaty samochodowe oceniane w aplikacji Yanosik

21 sierpnia 2019, 12:39

Wystartowała nowa usługa w aplikacji Yanosik, w ramach której użytkownicy będą mogli oceniać jakość usług wykonywanych przez mechaników. Kierowcy mogą także sprawdzić warsztaty znajdujące się w najbliższej okolicy i pozwolić aplikacji wytyczyć do nich drogę.

– Aplikacja Yanosik średnio skupia ponad 1,5-milionową społeczność każdego miesiąca. Tak liczna „reprezentacja” pozwala rzetelnie ocenić jakość usług. To skłoniło nas do wprowadzenia nowości, która zweryfikuje poziom wykonywanych przez mechaników prac. To także duża szansa dla właścicieli warsztatów, którzy mogą stać się bardziej widoczni wśród kierowców skupionych wokół aplikacji – komentuje Dawid Nowicki, Yanosik.

Na ekranie startowym aplikacji po kliknięciu w miejsce wyszukiwarki „Dokąd jedziesz?” można przejść do zakładki „Warsztaty”. Wyświetli się wówczas podgląd mapy z lokalizacjami punktów naprawy aut w okolicy. Po kliknięciu w ikonkę warsztatu pojawi się wizytówka z danymi o firmie (nazwa, liczba gwiazdek, godziny pracy) i przyciskiem „Prowadź”.

Ocena danego miejsca wraz ze stosownym komentarzem możliwa jest po wyświetleniu wizytówki. Kierowcy mogą dodatkowo odfiltrować warsztaty po interesujących ich kategoriach tj. LPG, wulkanizacja, pomoc drogowa czy elektryka.

Obecnie w aplikacji Yanosik dodanych jest ok. 5 tys. warsztatów z całego kraju. Baza ta jest na bieżąco uzupełniania. Mechanicy mogą sami zgłaszać dodanie swojego serwisu do aplikacji, ale i użytkownicy Yanosika mogą sugerować dodanie swoich ulubionych punktów napraw. Wszystkie propozycje będą weryfikowane, a następnie dołączane do bazy warsztatów w aplikacji.

– Warsztaty, które wykonują swoją pracę rzetelnie i są najlepiej oceniane przez użytkowników, dodatkowo otrzymają wyróżnienia. To z kolei sprawi, że ich pozycja w wyszukiwarce aplikacji będzie wysoka, a co za tym idzie częściej wybierana przez zmotoryzowanych. To duże ułatwienie dla kierowców, którzy chcą trafić do uczciwego mechanika, a także dobra promocja dla warsztatu – komentuje Dawid Nowicki, Yanosik.

Zmiany związane z dodaniem opcji warsztatów dotyczą systemu Android oraz iOS.

Jak oceniacie funkcję wprowadzoną przez Yanosik? Czy Waszym zdaniem okaże się ona pomocą, a może problemem dla warsztatów?

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

funt, 21 sierpnia 2019, 13:01 0 0

Jeśli szukam restauracji, patrzę na oceny i opinie. OK.
Idę, jem, oceniam lub nie.
A z warsztatem jaki to ma sens? Jestem w okolicy, wysadzi mi się auto to oddaję do tego warsztatu, który zrobi mi to "na już". Pójdę do tego, któy faktycznie jest dobry to powie mi termin za 2 tygodnie.
Pomijając już fakt rzetelności opinii.
Znajdę super warsztat 120 km ode mnie - i co, mam tam jeździć?
Jeśli gdzieś jestem i szukam warsztatu to użyję googla a nie janosika.
Jest w janosiku profiauto i co im to dało? zawojowali tym świat? nie sądzę

Odpowiedz

TEDI, 22 sierpnia 2019, 12:05 7 -1

W ocenie innych narodów Polak to jest taki osobnik, który jeżeli nie może komuś zaszkodzić to na pewno mu nie pomoże.
Myślę że jest to trafna ocena tych którzy wypisują na różnych forach, tak szkodliwe i nieprawdziwe paszkwile na temat warsztatów, obecnie jest to najbardziej rozwijająca się forma rozrywki opluwania i oczerniania wszystkiego co się da.
Do tego grona oczywiście nie mógł dołączyć Janosik, to jest tragedia, z takim twierdzeniem zgodzi się każdy kto pracuje w branży motoryzacyjnej i codziennie musi się użerać z "fachowcami" wysoko wyszkolonymi na internecie, którzy oczywiście najlepiej się na wszystkim znają, potrafią ocenić wszystko i wszystkich, tylko nic nie robią. wystarczy poświęcić trochę czasu i poczytać opinie, których jest mnóstwo, na Google, DB i innych forach, prawdziwy fachowiec momentalnie wychwyci opinie w których niema ani słowa prawdy, a najczęściej są wystawiane, bo warsztat nie chciał uznać całkowicie bezzasadnej reklamacji, na zasadzie " ja u was robiłem auto", a wyście mi nowe auto totalnie sp...dolili. jeśli chodzi o opinie pozytywne, to też wszystkich nie można traktować poważnie, szczególnie tych którzy mają ich ponad sto, ponieważ są to najczęściej opinie kupowane, tzw. marketing szeptany. wiem to ponieważ coraz częściej dostaję oferty ma poprawę wizerunku w sieci, myślę że inni też dostają i pewnie wielu z nich z tego korzysta, ponieważ czytając takie opinie nie sposób odnieść wrażenia że piszący są nie tyle zadowoleni, co wręcz wniebowzięci z usług np. pana Matka, Kazia, i innych, jeżeli jeszcze się zweryfikuje "wniebowzięte" warsztaty, to już niema wątpliwości że to jest pisane na zamówieni.
Tak więc z Janosikiem będzie tak samo, ja przynajmniej nie mam złudzeń, za długo jestem na rynku - ktoś nie wierzy?, to niech sprawdzi ile opinii pozytywnych i negatywnych mają bardzo dobre, nowoczesne,z długa tradycją, które gdyby to była prawda, nie przetrwali by tak długo i nie dorobili by się nowoczesnego serwisu, a jak to wygląda w przypadku przydomowych, czy też osiedlowych garaży
Pozdrawiam wszystkich normalnych

Odpowiedz

Jacek, 22 sierpnia 2019, 12:58 1 0

Najwazniejsze to zeby byc uczciwym w ocenie, a jesli sie nie znamy to nie pisac oszczerstw i głupot na temat mechanika czy naprawy. Problem w tym ze po stronie mechaników tez jest duzo nieuczciwych ktorzy chca tylko wziasc pieniadze, a nie potrafia nawet zdiagnozowac usterki. Z kolei dla Kowalskiego wydaje sie ze naprawa powinna kosztowac 100 zł, a musi zaplacic 500 zł i od razy idzie negatywna opinia. Najlepiej gdyby wszsytkie warsztaty otwierały zlecenia naprawy a klient kodtawał fakture z wyszczególnonymi czesciami, roboczogodzinami i podatkiem VAT itd tak jak np w niemczech. Tylko ze wtedy naprawa nie bedzie kosztowac tyle ile oczekuje Kowalski tylko przynajmniej 2 razy więcej. Także pozdrawiam uczciwych i normalnie myslących.

Odpowiedz

Nick, 22 sierpnia 2019, 21:35 0 -3

moim zdaniem to pomocne i dla warsztatów i dla użytkowników Yanosika :D

Odpowiedz

witek, 22 sierpnia 2019, 22:03 1 -1

oby oceny były rzetelne w yanosiku

Odpowiedz

funt, 23 sierpnia 2019, 9:23 0 0

A dlaczego ktoś miałby tego szukać w janosiku a nie w google? Jaki jest argument?

Odpowiedz

Blejk, 23 sierpnia 2019, 13:57 0 -1

taki, że google to po prostu spęd wszystkich marketingowców i nawet ten warsztat nie musi sobie kupować opinii, a i tak moze je zdobyć, bo przecież żeby opinia była wiarygodna to nie może być tylko jednej na koncie. Moim zdaniem tym yanosik wygra.

Odpowiedz

Wyrak, 23 sierpnia 2019, 17:51 2 0

Nie widzę różnicy poza taką, że google pokaże o wiele więcej warsztatów niż Janosik. Dla mnie czas Janosika minął tak jak czas CB. A to że jeden z dystrybutorów się pod niego podpiął w niczym nie pomaga. Pamiętacie reklamy z Siwiec? Tak samo Janosik skończy

Odpowiedz