Brilliant Blue – nowy pigment od marki Spies Hecker

5 listopada 2021, 12:44

Niebieski to najpopularniejszy kolor chromatyczny na rynku nowych samochodów. Spies Hecker wprowadza nowy pigment, umożliwiający odtworzenie różnych odcieni niebieskiego.

Za każdym kolorem kryje się głębsze znaczenie. Wywołuje określone uczucia, emocje i skojarzenia. Niebieski, na przykład, to kolor nieba i morza, dystansu i ogromu. Kojarzy się też z harmonią, jasnością i spokojem. Może właśnie dlatego króluje wśród nabywców nowych samochodów o kolorach chromatycznych.

Eksperci w dziedzinie kolorystyki zakładają, że popularność niebieskiego będzie stale rosnąć, dlatego też lakiernicy potrzebują odpowiedniej klasy materiałów do renowacji samochodów w tym kolorze. Marka Spies Hecker wyszła naprzeciw tym potrzebom i wprowadziła do systemu Permahyd Hi-TEC 480 Basecoat nowy pigment. Zielono-niebieski barwnik Permahyd Hi-TEC Mixing Colour 480 WT 318 Brilliant Blue pozwala odwzorować różne odcienie niebieskiego. Można go używać zarówno w przypadku lakierów z efektem, jak i kolorów solidowych.

Receptury z wykorzystaniem pigmentu Brilliant Blue są już dostępne w systemie Phoenix, oprogramowaniu do zarządzania kolorami marki Spies Hecker.

Więcej informacji o marce Spies Hecker i jej produktach na stronie www.spieshecker.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!