Tylko 6 mixów… a możliwości nieograniczone

10 maja 2010, 0:00

Wielu kierowców pragnie, by ich samochód wyglądał niepowtarzalnie i budził podziw przechodniów i innych użytkowników dróg. Dlatego w przemyśle renowacyjnym powstają różne produkty, wykorzystujące najwyższą technologię. Standox, podobnie jak inne wielkie marki na świecie, takie jak chociażby Cadillac, Chanel czy L’Oreal, wykorzystuje w produkcji swoich artykułów farby refrektywne (czyli odbijające promienie świetlne). Powstają one dzięki mikrocienkim płatkom (ChromaFlair ®), których grubość nie przekracza 1/10 grubości włosa ludzkiego. Dzięki temu udaje się uzyskać efekt jaki można zaobserwować na przykład na skrzydłach motyla. Zmieniając grubość płatków, można zmienić kolor, a ponieważ farby te nie posiadają pigmentów, kolory nigdy nie blakną.

Standox wprowadza paletę 6-ciu mixów o budzących wyobraźnię nazwach: Magic Cyan, Midnight Blue, Paradise Green, Mystic Gold, Rainbow Silver oraz Sunset Red. W zależności od kąta spoglądania na wylakierowaną powierzchnię oraz kąta padania światła, ukazywać się będą inne kolory i odcienie.

Mixy te mają wszechstronne zastosowanie, ponieważ można za ich pomocą nie tylko odtworzyć receptury do tej pory nie osiągalne w renowacji, ale również dowolnie kreować własne kompozycje poprzez mieszanie i dodawanie mixów do różnych formulacji. Dlatego też dla doświadczonych profesjonalnych kolorystów i lakierników, którzy mają w sobie żyłkę artystyczną, nowe propozycje Standox mogą być szczególnie interesujące.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!