Identyfikacja kolorów z lampą ColorSpot

16 lutego 2016, 10:27

Oferta marki Spies Hecker wzbogaciła się o nowe diodowe źródło światła. Możliwość imitacji różnych warunków oraz intensywności oświetlenia sprawia, że nawet niewielkie różnice kolorystyczne lakierów solidowych oraz tych z efektem są widoczne.

Z urządzenia ColorSpot od marki Spies Hecker można korzystać w trakcie całego procesu naprawy lakierniczej, zaczynając od dopasowania koloru, poprzez ocenę szkody aż po kontrolę świeżej warstwy lakieru w celu wykrycia ewentualnych wad czy niedociągnięć. Tomasz Kazakidis, Doradca Techniczny marki Spies Hecker powiedział: „ColorSpot to niezbędne narzędzie pomagające lakiernikom w identyfikacji nawet najmniejszych różnic kolorystycznych oraz różnic w efektach.”

Trzy poziomy intensywności światła
Intensywność diod LED można ustawić na jednym z trzech różnych poziomów. Pierwszy z nich umożliwia dokładne porównanie jasnych lakierów solidowych oraz lakierów z efektem. Drugi poziom intensywności oświetlenia jest odpowiedni dla średnich i jasnych lakierów z efektem. Dla ciemnych lakierów z efektem odpowiedni jest poziom trzeci, który pokaże nawet najdrobniejsze różnice kolorystyczne pomagając dobrać odpowiednią recepturę.

„Poza jasnym światłem dziennym, lampa może symulować nieco cieplejsze światło panujące popołudniu. Narzędzie ColorSpot pozwoli lakiernikom szybko i niezawodnie zidentyfikować różnice w kolorze” – przekonuje Tomasz Kazakidis.

Długa żywotność baterii
Długa żywotność baterii pozwala na korzystanie z urządzenia przez długi czas bez konieczności ładowania. „Dzięki niewielkiemu zużyciu energii przez diody LED, z lampy można korzystać przez cały dzień. Jej minimalna waga i ergonomiczny kształt sprawiają, że lampa ColorSpot jest bardzo wygodna w użyciu. ColorSpot to niezbędne narzędzie każdego warsztatu” – dodaje Kazakidis.

Urządzenie ColorSpot od marki Spies Hecker oferuje łatwiejszą oraz dokładniejszą identyfikację kolorów tym samym pomagając profesjonalnym lakiernikom w osiągnięciu jeszcze lepszych efektów ich pracy. 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Nowe pigmenty Spies Hecker dla kolorów specjalnych z rynku OEM
Nowe pigmenty Spies Hecker dla kolorów specjalnych z rynku OEM

Spies Hecker wprowadził trzy nowe pigmenty z efektem dla systemu Permahyd: drobnoziarnista niebieska perła, turkusowa perła oraz głęboka czerń. Pigmenty pozwolą na renowację kolorów specjalnych z rynku OEM. Nowe lakiery z efektem oferowane przez producentów samochodów, jak np. niebieski kolor Kona Blue czy czarny Shadow Black z bieżącej serii Forda, wymagają odpowiednich rozwiązań i specjalnych […]

Szybkie schnięcie produktów Spies Hecker podczas upałów
Szybkie schnięcie produktów Spies Hecker podczas upałów

W wysokich, letnich temperaturach materiały lakiernicze zachowują się inaczej w trakcie stosowania, niż w chłodniejszych porach roku. Oznacza to, że w zależności od temperatury i wilgotności powietrza lakier bezbarwny musi mieć odmienną recepturę. Trzy różne utwardzacze umożliwiają lakiernikom dostosowanie lakieru bezbarwnego Permasolid HS Speed Clear coat 8800 w różnych warunkach klimatycznych. Nowy utwardzacz Permasolid VHS […]

Nowa lampa, która wykrywa zjawisko metamerii
Nowa lampa, która wykrywa zjawisko metamerii

Standolux iQ to nowe urządzenie oferowane przez markę Standox, które imituje dwa rodzaje światła. Specjalne diody LED pozwalają zidentyfikować zjawisko metamerii, a różne stopnie intensywności umożliwiają dostosowanie oświetlenia do własnych potrzeb. Źródło światła odgrywa kluczową rolę przy wyborze odpowiedniego lakieru do renowacji. Często oświetlenie w warsztacie lakierniczym nie jest wystarczające do prawidłowej identyfikacji koloru. Lampa […]

Szpachla do zderzaków i nie tylko
Szpachla do zderzaków i nie tylko

Wyjątkowa elastyczność i znakomita przyczepność – Spies Hecker prezentuje szpachlę Raderal Plastic Putty 2015 Black. Nowy produkt jest przeznaczony do stosowania na elementach z tworzyw sztucznych i nie wymaga wcześniejszej aplikacji gruntu. Szpachla Raderal Plastic Putty 2015 Black jest idealna do naprawy powierzchni wykonanych z tworzywa. Produkt można aplikować bezpośrednio na element, bez konieczności stosowania […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!