Płocka policja bada czystość spalin

, 18 lipca 2016, 16:17

Policjanci z płockiej drogówki, wyposażeni w analizator spalin prowadzą kontrole czystości spalin pojazdów. Tego typu kontrolami policjanci mają angażować się w ochronę środowiska naturalnego.

Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w ramach swoich działań kontrolnych prowadzą również kontrole czystości spalin. Przy użyciu analizatora spalin, w jaki jest wyposażony Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego (APRD), funkcjonariusze mogą sprawdzić, czy w spalinach emitowanych przez kontrolowany pojazd nie zostały przekroczone normy emisji dwutlenku węgla oraz węglowodorów.

Tego typu działania kontrolne zostały przeprowadzone w Płocku. W wyniku działań funkcjonariusze zatrzymali jeden dowód rejestracyjny, z powodu znacznego przekroczenia dopuszczalnych norm dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery.

Kontrole czystości spalin mają na celu przede wszystkim ograniczenie zjawiska zanieczyszczania atmosfery poprzez nadmierną emisję dwutlenku węgla oraz węglowodorów.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, aby podczas badania diagnostycznego na stacjach obsługi pojazdów, przeprowadzić również  badanie czystości spalin. Sugerują, że problemy mogą pojawiać się głównie w starszych pojazdach oraz w pojazdach z instalacją gazową.

Dbałość o czystość spalin uchroni kierowców przed zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem karnym w kwocie od 20 do 300 zł. Takie bowiem konsekwencje są przewidziane w przypadku negatywnego wyniku badania spalin przez Policję.

www.kwp.radom.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Zybi, 19 lipca 2016, 11:31 0 0

Muszą być świetnymi fachowcami , aby stwierdzić przekroczone normy DWUtlenku węgla.:-)

Odpowiedz

Anonim, 21 lipca 2016, 11:30 0 0

a może tak pierwsze radiowozy by sprawdzić!!!

Odpowiedz

trafo, 25 lipca 2016, 18:53 1 0

badanie emisji spalin w miescie orlenu gdzie codziennie petrochemia kopci bardziej niz stomil, nieba nie widac czasami a oni auta badają poziom inteligencji tego "pomysłodawcy'' jest chyba nizszy niz u stolca mojego psa, ludzie uzywajcie mózgów to naprawde nie boli

Odpowiedz