Kongsberg Automotive inwestuje w Pruszkowie

, 1 grudnia 2015, 13:52

Koncern Kongsberg Automotive zainwestuje blisko 230 mln złotych w Pruszkowie. Firma wygrała globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta.

Za produkcję będzie w całości odpowiedzialny zakład Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Wartość kontraktu to blisko 230 milionów PLN w przeciągu 8 lat.  Uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok. 

Zawarta umowa ma charakter globalny, jednakże produkcja mat grzewczych odbędzie się tylko i wyłącznie na terenie Pruszkowa. Dla polskiego oddziału podpisanie kontraktu oznacza rozbudowę o pięć nowych linii produkcyjnych, co stanowi około 800 metrów kwadratowych. Co więcej, w ramach kontraktu spółka na szeroką skalę wdraża do swojej produkcji najnowocześniejsze technologie szycia, które pozwolą wyposażyć w maty grzewcze aż trzydzieści cztery warianty siedzeń do samochodów klasy premium (SUV oraz sedan).

– „W wyścigu o wygraną w przetargu pokonaliśmy czterech czołowych europejskich dostawców. O wyborze naszej oferty zdecydowała jednak nie tylko cena, ale też nasze ‘know how’. Produkcja mat grzewczych realizowana będzie przy wykorzystaniu najnowszej technologii szycia. Podpisanie tego kontraktu wiąże się ze znaczną rozbudową naszego zakładu w Pruszkowie." – mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Polsce.

Kongsberg Automotive przez osiem lat trwania umowy, będzie w stanie wyposażyć aż milion samochodów w maty, wykonane przy użyciu nowych technik produkcji. Firma posiada własny dział R&D, który cały czas rozwija technologię produkcji mat grzewczych.

– „W przyszłości nasze produkty będą wyposażane w systemy autodetekcji, które umożliwią współpracę systemów zapewniających komfort jazdy z bezpieczeństwem kierowcy. Dzięki nowym technologiom będziemy w stanie spersonalizować ochronę kierowcy pod względem wagi, wzrostu, etc." – dodaje Paweł Cichoń, NPI Manager Kongsberg Automotive w Polsce.

Dowiedz się więcej

Bridgestone zainwestowało  zawrtoną sumę w fabrykę w Polsce
Bridgestone zainwestowało zawrtoną sumę w fabrykę w Polsce

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy zakończył rozbudowę fabryki opon w Stargardzie Szczecińskim. Efektem wartej 120 mln euro inwestycji jest zwiększenie produkcji do 3.600 opon dziennie, uruchomienie nowej linii do produkcji 1.700 pasów bieżnika na dobę i stworzenie 170 nowych miejsc pracy. Fabryka w Stargardzie Szczecińskim jest jednym z najnowocześniejszych zakładów […]

Firma Wulf Gaertner Autoparts zaprasza do wirtualnego zwiedzania przedsiębiorstwa
Firma Wulf Gaertner Autoparts zaprasza do wirtualnego zwiedzania przedsiębiorstwa

Producent samochodowych części zamiennych z Hamburga udostępnia wgląd do siebie przez Google Business View Firma Wulf Gaertner Autoparts AG konstruuje, produkuje i rozprowadza pod markami Meyle i Meyle-HD części zamienne do samochodów osobowych, transporterów i pojazdów użytkowych na niezależny rynek części zamiennych. Teraz ten, kto w wyszukiwarce Google będzie szukał producenta, znajdzie nie tylko stronę […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!