Szkolenie techniczne w Niemczech

12 stycznia 2005, 0:00

Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie zaoferowała mechanikom zrzeszonym w sieci Perfect Service szkolenia oparte na programie szkoleniowym dla mistrzów mechaniki pojazdowej. Szkolenia te mają na celu przygotowanie warsztatów serwisowych do spełniania nowych technicznych wymogów norm Unii Europejskiej.
W ramach zintegrowanego szkolenia, mechanicy sieci Perfect Service mają możliwość zapoznać się, między innymi z Elektronicznym sterowaniem silników wysokoprężnych EDC z pompami rozdzielaczowymi, systemami Common-Rail, benzynowymi systemami wtrysku bezpośredniego FSI/GDI czy też Elektronicznym Systemem Stabilizacji Jazdy ESP.
Główną zaletą tego szkolenia, oprócz profesjonalnie przygotowanych wykładów, jest możliwość poznania budowy nowoczesnych układów sterujących oraz zdiagnozowania ich w pracującym silniku. Profesjonalne tłumaczenia szkoleń umożliwiają wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.
W październiku 2004 odbyło się pierwsze szkolenie techniczne w ośrodku szkoleniowym Centrum Wspierania Rzemiosł pod Berlinem. Szkolenie to przeznaczone było dla mechaników samochodowych skupionych w sieci Perfect Service. W doskonale wyposażonym ośrodku szkoleniowym przez 5 dni mechanicy mogli dokładnie zapoznać się z budową, działaniem i diagnostyką nowoczesnych silników TDi z systemem Common-Rail, silników benzynowych z wtryskiem bezpośrednim oraz nowoczesnymi układami kontroli trakcji – ABS i ESP.
Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą jest ośrodkiem szkoleniowym, w którym niemieccy mechanicy mogą w profesjonalny sposób zapoznać się z nowoczesnymi technologiami w dziedzinie motoryzacji. Ośrodek wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który w trakcie szkolenia wykorzystywany jest do badań najnowszych silników różnych producentów. Wykładowcy przygotowani są do wyjaśnienia wszystkich problemów z jakimi mogą spotkać się mechanicy. System szkoleń rzemieślniczych w Niemczech wymaga od mechaników samochodowych uczestnictwa w kursach kwalifikacyjnych, które kończą się egzaminem mistrzowskim.
Konkurs dla warsztatów sieci Perfect Service
Od 01.01. 2005 do 15.03.2005 firma JC Auto organizuje konkurs dla serwisów. Nagrodą będzie szkolenie w niemieckim ośrodku szkoleniowym dla rzemieślników w dniach 11.04.2005 – 15.04.2005. Na szkoleniu będą podjęte następujące tematy: nowoczesne techniki wtrysku silników Diesla, diagnoza silników Diesla, ABS, ESP, nowoczesne techniki wtrysku w silnikach benzynowych i diagnoza silników benzynowych.
Nagroda będzie przyznana dla 12 serwisów za największe obroty w okresie 01.01.2005 – 15.03.2005. Każdy z tych serwisów będzie miał możliwość wysłania bezpłatnie jednej osoby na pięciodniowe szkolenie.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!