Delphi Technologies zostanie przejęte przez BorgWarner

, 29 stycznia 2020, 8:46

Po przejęciu koncernu WABCO przez ZF Friedrichshafen AG, na rynku części samochodowych szykuje się kolejny duży transfer. BorgWarner zamierza dokonać akwizycji firmy Delphi Technologies. Według agencji Reuters, kwota transakcji ma opiewać na 3,3 mld dolarów.

Decyzja amerykańskiego koncernu BorgWarner podyktowana jest przede wszystkim chęcią rozwoju na rynku podzespołów do pojazdów elektrycznych i hybrydowych, w którym to Delphi Technologies ma duże kompetencje. Transakcja ma opiewać na ok. 1,5 mld dolarów, przy czym Borg Warner ma pokryć opiewający na podobną kwotę dług nabywanej spółki oraz inne koszty.

Amerykanie zdają sobie sprawę z wyzwań, które niosą ze sobą zmiany na światowym rynku motoryzacyjnym. W swojej ofercie mają przede wszystkim podzespoły do samochodów zasilanych silnikami spalinowymi, jak skrzynie biegów, turbosprężarki, układy emisji spalin czy termostaty. Mające swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, Delphi Technologies jest za to jednym z liderów w dziedzinie nowych technologii związanych z elektroniką pojazdową.

Po połączeniu firm, BorgWarner będzie miał 84% udziałów w nowo utworzonej spółce. Finalizacja transakcji ma nastąpić w drugiej połowie 2020 roku.

5 lat temu BorgWarner przejął inną firmę z branży części motoryzacyjnych – Remy International. Transakcja opiewała wówczas na ok. miliard dolarów. Delphi Technologies powstało w 2017 r. z podziału struktur firmy Delphi Automotive, które zmieniło nazwę na Aptiv (więcej informacji).

Dowiedz się więcej

ZF ma zgodę na przejęcie WABCO
ZF ma zgodę na przejęcie WABCO

Choć uzyskanie zgody urzędów antymonopolowych wydawało się tylko formalnością, procedury trwały kilka miesięcy. W końcu jednak przejęcie przez ZF Friedrichshafen AG koncernu WABCO zostało zatwierdzone i prawdopodobnie uda się je zrealizować w planowanym początkowo terminie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 31 stycznia 2020, 23:52 0 0

Milarda czy biliona? Na amerykanskich portalach podawany jest inny rząd wielkości

Odpowiedz

KaGe, 2 lutego 2020, 7:54 2 0

chodzi o miliardy. W języku angielskim billion znaczy miliard stąd może Twoje zakłopotanie :)

Odpowiedz