TIP-TOPOL Demo Car – akcja klimatyzacja – wzięliśmy w niej udział

, 17 maja 2019, 9:40

Firma TIP-TOPOL wyruszyła w Polskę ze swoim samochodem demonstracyjnym. Jego celem jest zaprezentowanie niezbędnego wyposażenia przydatnego w prowadzeniu warsztatu zajmującego się obsługą klimatyzacji. Co warto wiedzieć na ten temat? Poniżej przedstawiamy relację ze spotkania z fachowcem.

Sezon na serwis klimatyzacji dopiero się rozpoczyna. Na polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów wyposażonych w nowy czynnik R1234yf, a ich obsługa może okazać się opłacalnym biznesem. Warto zatem zapoznać się z ofertą urządzeń przeznaczonych do ich napraw i uzupełniania, ponieważ jak twierdzą specjaliści, takie specjalistyczne urządzenia mogą się zwrócić kupującemu już po kilkunastu użyciach.

Prezentacja odbyła się w zgierskim serwisie samochodowym Idczak, a dokonał jej doradca techniczno-handlowy firmy TIP-TOPOL – Sebastian Domagała. W pierwszej kolejności zaprezentowane zostały 3 specjalistyczne maszyny do serwisowania klimatyzacji przy użyciu nowego czynnika R1234yf:

  • INVENTO Handy Advance – to budżetowe, automatyczne urządzenie zostało wyprodukowane we Włoszech przez firmę SPIN. Posiada wygodne menu i wyświetlacz LCD 4,7”. Jego niewielkie rozmiary powodują, że może być mobilne. Prezentowana maszyna posiada bazę danych samochodów osobowych, która może być aktualizowana. Wszystkie raporty na temat przeprowadzonych operacji mogą zostać wydrukowane dzięki wbudowanej drukarce termicznej. Włoskie urządzenie było prezentowane jako najszybciej działające i mogące dokonać obsługi w około 30 minut.
  • AVL ADS110 – wyprodukowane zostało w Austrii. Podobnie jak poprzednie urządzenie wykonuje ono swoją pracę bez ingerencji i pomocy serwisanta. Posiada wbudowaną bazę danych samochodów osobowych i dostawczych, możliwość wyboru takich funkcji jak odsysanie gazu, próżnia, wtrysk, napełnianie oraz test szczelności. Również zostało wyposażone w drukarkę, pozwalającą raportować każde wykonane zlecenie.
  • TEXA Konfort 712R R1234yf – nowość w ofercie firmy TEXA, posiada automatyczny tryb pracy i pomiar ilości odzyskanego oleju. Posiada dwustopniową pompę próżniową. Badania szczelności można wykonywać w tym modelu również przy użyciu nadciśnienia (po zakupieniu dodatkowych akcesoriów obsługujących hydrogen). Konfort 712R wyposażony jest w bazę pojazdów osobowych, dostawczych i rolniczych posiadających nowy gaz. Istnieje także możliwość wprowadzania własnych danych i pojazdów. Podobnie jak poprzednia maszyna ma możliwość wyboru pojedynczych funkcji. W użytkowaniu pomaga polskie menu i duży wyświetlacz. Jako jedyne z prezentowanych urządzenie TEXA ma możliwość odzysku zanieczyszczonego czynnika. Co ciekawe, producent zaprojektował tę maszynę sugerując się m.in. wymaganiami firmy TIP-TOPOL. Urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach – na stary i nowy czynnik.

W dalszej części prezentacji pokazane zostały inne urządzenia:

  • Analizator czynnika – produkt włoskiej firmy SPIN, obsługuje zarówno nowy jak i stare czynniki, w łatwy sposób można sprawdzić skład mieszanki w układzie – urządzenie podaje procentowy udział gazów, a także ostrzega przed pojawieniem się w układzie na przykład propanbutanu.
  • Urządzenie do programowania czujników MaxiTPMS TS508 Autel- przeznaczone do szybkiej diagnozy czujników montowanych w kołach samochodów. Pozwala na zdobycie informacji na temat aktualnego ciśnienia, temperaturze i statusie baterii czujnika. Umożliwia zaprogramowanie dzięki łączności radiowej. Dodatkowo posiada dożywotnią, darmową aktualizację. W zestawie z urządzeniem znajduje się 20 czujników.
  • Ozonator MarcoTools – przyrząd włoskiej produkcji służący do odgrzybiania układów klimatyzacji. Pozwala także na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza samochodu. Posiada regulację czasu pracy. Urządzenie jest praktycznie bezobsługowe – wymaga jedynie podłączenia do prądu i wstawienia do pojazdu.

Po co jest akcja TIP-TOPOL Demo Car?

– Postanowiliśmy kontynuować tę akcję po zeszłorocznym sukcesie podobnego wydarzenia dla klientów. TIP-TOPOL jako ekspert w klimatyzacji oferuje bardzo szeroką gamę produktów z tego zakresu. Posiadamy urządzenia do obsługi systemów AC w różnych przedziałach cenowych. Odwiedzając warsztaty samochodowe autem demonstracyjnym z wieloma takimi produktami, dajemy szansę naszym i potencjalnym klientom obejrzenia maszyn i dokonania wyboru – powiedziała Barbara Świetlik-Wieczorek, Dyrektor Rozwoju Sprzedaży i Marketingu TIP-TOPOL.

Dla klientów biorących udział w akcji przewidziane zostały zniżki na zakup produktów demonstrowanych podczas wydarzenia.

Demo Car TIP-TOPOL nadal jest w trasie. Terminarz jego wizyt w poszczególnych miejscach Polski dostępny jest poniżej:

  • 20-24 maja –Podkarpacie, Małopolska i Górny Śląsk
  • 27-31 maja – Dolny Śląsk
  • 3-7 czerwca – północno-wschodnia część Polski

Udział w wydarzeniu mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Zapisać się można na wiele sposobów – przez Facebooka, kontaktując się z regionalnym doradcą (numer telefonu na FB) lub kontaktując się bezpośrednio z firmą TIP-TOPOL pod numerem telefonu 504 051 393.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!