Gigant przejmuje kolejnego europejskiego dystrybutora

, 12 grudnia 2017, 16:37

LKQ Corporation sygnowała umowę dotyczącą przejęcia firmy Stahlgruber GmbH. Kwotę transakcji oszacowano na ponad 1,5 miliarda euro.

Amerykański dystrybutor części poprzez zakup niemieckiego Stahlgrubera planuje wzmocnić swoją pozycję na rynku europejskim. Jest to kolejna tego typu operacja giganta, w ubiegłym roku nabył on udziały Rhiag-Inter Auto Parts Italy (więcej).

Amerykańskie media spekulują, że kolejne przejęcie jest odpowiedzią na poczynania innej amerykańskiej firmy, umacniającej się na rynku Starego Kontynentu – Genuine Parts. Przypomnijmy, że Genuine dokonał przejęcia firmy Alliance Automotive Group, będącej największym udziałowcem GroupAuto International (więcej).

Agencja informacyjna Reuters podała, że właściciele firmy Stahlgruber we wrześniu bieżącego roku wystawili przedsiębiorstwo na sprzedaż i wybrali najwyższą proponowaną ofertę, czyli właśnie propozycję LKQ. W bieżącym roku Stahlgruber spodziewa się wzrostu swoich przychodów do 1,6 miliarda euro, z 1,5 miliarda osiągniętego w roku ubiegłym.

LKQ spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana pod koniec pierwszego kwartału lub na początku drugiego kwartału 2018 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód regulacyjnych.

Stahlgruber jest jednym z wiodących europejskich dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych, narzędzi, wyposażenia warsztatowego i akcesoriów motoryzacyjnych. Działa aktywnie głównie na terenie Niemiec, Austrii, Czech, Włoch, Słowenii, Chorwacji oraz Szwajcarii. Obiekty firmy Stahlgruber obejmują 228 centr sprzedaży, sześć magazynów i centrum logistyczne o powierzchni 128 000 metrów kwadratowych.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

blacha, 12 grudnia 2017, 20:27 11 -3

Jest w Polsce firma która zaopatruje 1300 hurtowni i 15000 warsztatów. Myślę że to jest lakomy kąsek dla lkq

Odpowiedz

nietomny, 13 grudnia 2017, 0:15 5 -2

Eeee że ile hurtowni ? Sorry blacha ale coś przegapiłem , możesz wytłumaczyć bo liczę i liczę i za c....ja mi się nie zgadza .

Odpowiedz

blacha, 13 grudnia 2017, 13:39 8 -2

Profile taki komunikat podali niedawno :-)

Odpowiedz

Rotsen, 14 grudnia 2017, 12:15 1 0

Niesamowite na co pozwala sobie LKQ w Europie. Mają pod skrzydkłami 3 duże firmy, teraz mogą organizować sobie sprzedaż w Europie jak tylko będą chcieli.

Odpowiedz