Otwarto nowoczesną pracownię mechatroniki

21 marca 2024, 13:07

Nowa pracownia została wyposażona w narzędzia do testowania pojazdów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, podnośnik, tablica ADAS do kalibracji czujników, aparatura pomiarowa oraz części samochodowe pozyskane m.in. od producentów i dystrybutorów.

fot. wirtualnygarwolin.pl

Nowoczesne wyposażenie szkolnej pracowni

Uroczyste otwarcie nowoczesnej pracowni mechatroniki samochodowej w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie było świętem edukacji i znakiem zmian w polskim szkolnictwie. Podczas gdy wielu nauczycieli nie jest w pełni zadowolonych z wyposażenia szkoły w nowoczesny sprzęt, pedagodzy z garwolińskiej “dwójki” wzięli sprawy w swoje ręce. Panowie Dariusz Zegadło i Dariusz Wiącek to ambitni pracownicy oświaty, którzy podjęli się trudnego zadania polegającego na zapewnieniu swoim uczniom najnowocześniejszych urządzeń do nauki elektromechaniki. Dzięki ich zaangażowaniu nowa pracownia wyposażona jest w takie urządzenia jak: narzędzia do testowania pojazdów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, podnośnik, tablica ADAS do kalibracji czujników, aparatura pomiarowa oraz części samochodowe pozyskane m.in. od producentów i dystrybutorów.

– Jestem tutaj po raz pierwszy. Na chwilę obecną, z moich spostrzeżeń, to najbardziej zadbana szkoła, z największym wyposażeniem, jakie widziałem. Dla mnie jest to bardzo wysoki poziom. Tylko takie szkoły jak ta, powinny być doceniane finansowo przez odpowiednie organy – powiedział Adam Klimek, prezenter TVN Turbo i ambasador marki Hella

– Ta pracownia przygotowana jest dla naszych uczniów. Zawód elektromechanika jest poszukiwany na rynku pracy. Coraz więcej „elektryków” jeździ na naszych drogach, więc warto, aby młodzież była przygotowana na zmieniające się trendy w motoryzacji – mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga. W budynku szkolnych warsztatów w miejscu nowej pracowni do tej pory funkcjonowała pracownia budowlana. Teraz sala służy przyszłym elektromechanikom samochodowym oraz mechanikom pojazdów samochodowych. Całkowity koszt powstania nowej pracowni, część budowlana i wyposażeniowa, to kwota 300 tys. zł. – Praktycznie całość tej kwoty pochodziła ze środków z organu prowadzącego – zaznaczała dyrektor.

Źródło: wirtualnygarwolin.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

observer, 5 kwietnia 2024, 13:12 0 0

brawo!!!

Odpowiedz