Implant w ręce zamiast kluczyka do samochodu? Właściciele Tesli i ich pomysł. [FILM]

24 sierpnia 2022, 12:16

W dzisiejszych czasach rozwój technologii umożliwia realizację coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. W kontekście poniższego artykułu kluczowa jest miniaturyzacja.

Właściciel Tesli wszczepił sobie 'kluczyk’ pod skórę

Poniższy film prezentuje wykorzystanie miniaturowych rozwiązań do realizacji wielkich pomysłów. Za taki na pewno można uznać wszczepienie sobie implantu, który działa jako kluczyk do samochodu. Brandon Dalaly, bo tak nazywa się mężczyzna które rzeczone rozwiązanie testuje, jest właścicielem Tesli oraz sympatykiem tzw. 'body hackingu’, czyli stosowania rozwiązań cyfrowych w ramach nadaniu funkcji częściom ludzkiego ciała.

Brandon Dalaly nie był jednak pierwszym realizatorem tego typu idei. W 2019 roku programistka Amie D.D. postanowiła wyciągnąć chipa NFC ze swojego kluczyka do Tesli, umieścić go w bezpiecznej polimerowej obudowie a następnie zaaplikować go pod skórę. Pracowała ona w porozumieniu z firmą VivoKey nad przebiegiem całego procesu technologicznego. Pierwsze efekty były niezadowalające, jako że chip pod skórą mógł jedynie otworzyć Teslę, bez zagwarantowania możliwości jej obsługi przez kierowcę. Następne produkty zostały jednak poprawione, w rezultacie w pełni zastępują kluczyk. Produkt – VivoKey Apex zaprezentowany został właśnie przez Dalaly’ego.

Tak więc można chyba postawić hipotezę, iż rozwiązanie to będzie zyskiwać na popularności. Czy kiedyś stanie się regularnie stosowanym dodatkiem do kluczyka? Napiszcie co o tym sądzicie!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!