LG Energy Solution i Honda stworzyli spółkę, która będzie produkować akumulatory

13 stycznia 2023, 14:57

LG Energy Solution i Honda ogłosiła dziś utworzenie spółki joint venture, która będzie produkować akumulatory litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych (EV) produkowanych przez Hondę.

JV rozpocznie budowę nowego zakładu akumulatorów na początku tego roku, wyznaczając zakończenie prac do końca 2024 r. i rozpoczęcie masowej produkcji zaawansowanych ogniw litowo-jonowych do końca 2025 r. Zakład ma na celu osiągnięcie rocznej zdolności produkcyjnej wynoszącej około 40 GWh. Wszystkie akumulatory produkowane przez nowy JV będą dostarczane wyłącznie do zakładów Hondy w Ameryce Północnej, aby zasilać pojazdy elektryczne sprzedawane w Ameryce Północnej.

Nowa fabryka będzie położona około 40 mil na południowy zachód od Columbus w hrabstwie Fayette, w pobliżu Jeffersonville. LG Energy Solution i Honda zobowiązały się do zainwestowania 3.5 mld dolarów i stworzenia 2200 miejsc pracy w celu utworzenia nowego zakładu produkcyjnego. Przewiduje się, że łączne inwestycje przedsiębiorstw związane z JV wyniosą 4.4 mld USD.

– LG Energy Solution posiada wszystkie odpowiednie atuty, aby to wspólne przedsięwzięcie stało się sukcesem: stabilność finansową, jakość, konkurencyjność i zdolność produkcyjną z globalną wiedzą operacyjną – powiedział Robert H. Lee, CEO L-H Battery Company.

– Dzięki połączeniu wiedzy specjalistycznej dwóch firm dostarczymy wysokiej jakości akumulatory, które zapewnią udaną premierę pojazdów elektrycznych marki Honda w Ameryce Północnej, a także pozwolą na rozwój wraz ze społecznością w Ohio poprzez tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy – dodał Robert H. Lee.

– Formalne utworzenie tego wspólnego przedsięwzięcia między LG Energy Solution a Hondą w celu produkcji akumulatorów EV w Ohio to kolejny ważny krok w kierunku naszej zelektryfikowanej przyszłości – powiedział Rick Riggle, COO L-H Battery Company.

– Cieszymy się, że możemy iść do przodu z tak silnym partnerem jak LG Energy Solution i wspólnie oczekujemy nawiązania silnych relacji ze społecznością w hrabstwie Fayette, Ohio – dodał Rick Riggle.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!