Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
03.07 Czy ekologiczny samochód przyszłości zrobiony będzie z konopi? Reintrodukcja marihuany w przemyśle motoryzacyjnym. 03.07 Ważne zmiany w prawie zostały odwołane! Co z podatkiem od aut spalinowych? 03.07 Montaż DKZ w Audi krok po kroku [FILM] 03.07 Jak działają inteligentne pasy bezpieczeństwa? [FILM] 02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki.

Nadwozie

Światła drogowe OSRAM LEDriving

Firma OSRAM stale poszerza gamę lamp drogowych LEDriving. To dodatkowe źródła światła, montowane w celu wspomagania samochodowych fabrycznych świateł drogowych. Przy ich projektowaniu producent użył ciekawego rozwiązania Free-Form zapobiegającego olśnieniu. Co ważne, wszystkie lampy tej serii mają homologację ECE pozwalającą na używanie ich na drogach publicznych.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Z badań, przeprowadzonych wśród kierowców przez Instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy OSRAM wynika, że przy zakupie żarówek kierują się oni przede wszystkim ceną. Istotne są dla nich także barwa i zasięg światła, a przy wyborze chętnie kierują się rekomendacją mechanika.

Dlaczego nie sprzedajesz swoim klientom żarówek?

Duża część warsztatów i sklepów motoryzacyjnych posiada niewielki asortyment w zakresie oświetlenia pojazdu, dostępny od ręki. Tymczasem może być to sposób wejścia na wyższy poziom obsługi klienta oraz zwiększenia przychodów. Badania wskazują, że aż 46% kierowców przy zakupie oświetlenia sugeruje się opinią mechanika.

Stół probierczy DCI 700

DCI 700 to nowy stół probierczy do wtryskiwaczy Common Rail zaprezentowany przez Boscha na targach Automechanika 2018, który właśnie został wprowadzony do produkcji seryjnej i sprzedaży.

Od czego zależy trwałość żarówki?

Żadna żarówka nie jest wieczna. W pewnym momencie każda odmówi w końcu posłuszeństwa. Ale przyczyn jej przepalenia się jest całkiem sporo. I niektóre z nich można w prosty sposób wyeliminować. Okazuje się, że na trwałość żarówki wpływ mają m.in. kondycja instalacji elektrycznej, jazda po nierównych drogach czy… częste zamykanie pokrywy silnika.

Jak Philips produkuje swoje żarówki?

Philips od ponad 100 lat pracuje nad rozwojem oświetlenia pojazdów mechanicznych. Wytwarzane jest ono w obrębie własnych zakładów, takich jak fabryka w Pabianicach (województwo łódzkie), gdzie powstają żarówki H4 i H7. Prześledźmy proces powstawania tych żarówek.

Własnoręczne dorabianie elementów blacharskich – jak to się robi?

W sprzedaży dostępne są niemal wszystkie części blacharskie do współczesnych samochodów. Wystarczy jedynie odnaleźć je w odpowiednim katalogu i kliknąć przycisk „zamów”. Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku pojazdów zabytkowych, gdzie niekiedy poszukiwanie odpowiedniego elementu porównywalne jest do szukania igły w stogu siana.

Eksplozje, które ratują życie

Przy zwiększającej się liczbie samochodów elektrycznych na drogach wielu kierowców zadaje sobie pytanie, na co zwrócić uwagę w razie wypadku z ich udziałem. Z nowymi wyzwaniami muszą mierzyć się także służby ratunkowe. Samochody elektryczne, podobnie jak te z napędem konwencjonalnym, są wyposażone w szereg zabezpieczeń. Aby po wypadku nie doszło do porażenia prądem czy to […]

Konkurs OSRAM – wyniki Konkurs

Konkurs OSRAM – wyniki

Jesień to idealna pora, by wymienić żarówki w samochodzie. Najlepiej na takie o podwyższonej wydajności. Trzech zwycięzców naszego konkursu otrzyma taką możliwość. Przedstawiamy ich nazwiska oraz odpowiedzi na pytania.

Retrofity Philips LED do świateł mijania

Retrofity, to nowy rodzaj źródła światła samochodowego, którym można zastąpić żarówki halogenowe. Oferta Philips została właśnie rozszerzona o kolejny typ – LED-HL H11.