Skoda AutoLab – zaproszenie dla czytelników MotoFocusa

4 lipca 2012, 14:35

Zaledwie do końca lipca otwarta jest w Poznaniu mobilna, interaktywna wystawa poświęcona bezpieczeństwu drogowemu. Wydarzenie to jest częścią wizerunkowej akcji Skody. Futurystyczne kopuły wystawy od maja intrygują poznaniaków a akcja billboardowa na ulicach i reklamy w prasie codziennej zastanawiają dlaczego Zosia waży 800kg?

Bezpieczeństwo drogowe? – jakże prozaiczny i nudny temat. Okazuje się, że nigdy dosyć przypominania o jego elementach. Ale tylko tutaj jest to przedstawione aż tak atrakcyjnie, przekonywująco a jednocześnie efektownie.

Nie ważne czy przejechałeś milion kilometrów, czy prawo jazdy masz od tygodnia, a może dopiero wsiadłeś na swój pierwszy motorower? Każdy może dowiedzieć się czegoś nowego.

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Rozgrzewką jest, prozaiczny na pierwszy rzut oka, test prawidłowego zajęcia miejsca za kierownicą (aż 85% badanych popełnia jakiś błąd). Następnie Sprawdzenie swojego czas reakcji (może uda się zejść poniżej 4 sek  ). Później próba określenia prawidłowej prędkości zderzenia na symulatorze zderzenia (margines błędu aż 50%) i półósemka w alkogoglach, choćby trzy razy wolniej niż bez nich. Na symulatorze dachowania odważni próbują wersję „hard core” (ale radzimy przed obiadem). Zważ na wadze przeciążeniowej …a osiwiejesz.

Rewelacja – jeśli wiesz jak działają strefy zgniotu w samochodzie a może też wiesz dlaczego po testach zderzeniowych NCAP we wraku zawsze brakuje tylnej lewej lampy?

Weź rodzinę i spędź 2 godziny w Innowacyjnym Centrum Bezpieczeństwa i pozwól zrobić sobie fotkę na symulatorze zderzenia, gdy Twoje bezwładne ciało wręcz wyrywa pasy bezpieczeństwa a grymas twarzy pozostaje bezcenną pamiątka na lata (co widać na zdjęciu).

Dla czytelników Motofocusa niespodzianka – możliwość nabycia 2 biletów w cenie jednego na hasło promocyjne „MOTOFOCUS” (w recepcji wystawy).

Po wystawie oprowadzają instruktorzy Skoda Szkoła Auto, szkolonych przez ADAC, przez których „ręce” przeszło już ponad 10 000 kierowców w ramach kursów bezpiecznej jazdy i eko-drivingu.

Dla właścicieli/zarządzających firmową flotą to okazja aby za kilka złotych wysłać swoich kierowców na wystawę. Choćby drobny wzrost świadomości eko-drivingu i elementów bezpieczeństwa może przełożyć się na trwałe zmniejszenie zużycia paliwa i wskaźnika wypadkowości – a to może mieć całkiem znaczący wpływ na obniżenie kosztów prowadzonej działalności.

ŠKODA AUTOLAB

przy Centrum Handlowym M1 w Poznaniu:
Poniedziałek:   nieczynne
Wtorek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota:  10:00 – 20:00
Niedziela:  10:00 – 20:00

Wystawa odwiedzi Warszawę (już we wrześniu), Kraków i Gdańsk.

Więcej na www.skodaautolab.pl 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 4 lipca 2012, 19:07 0 0

Byłam tam.....Dwugodzinna zabawa dla dużych i małych.......... hektolitry oleju wlane do głowy w sympatyczny i bardzo bezpośredni sposób przez Instruktorów. Polecam dla wszystkich kierowców zajęcie miejsca w symulatorze dachowania na tylnej kanapie auta ....na prawdę działa na wyobraźnię i nie tylko.....i strach się bać,że przy "50km" normalna osóbka osiąga 3,5 TONY........
Serio, serio....

Odpowiedz