Roulunds Braking wyłącznym przedstawicielem marki Bendix w Polsce

30 października 2019, 23:28

MAT Holdings Inc. – firma matka Roulunds Braking –  uzyskała wyłączną licencję na produkcję oraz sprzedaż produktów hamulcowych marki Bendix do samochodów osobowych w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej.

Od 2014 roku MAT Holdings Inc. posiada wyłączną licencję na rynek amerykański, która została teraz rozszerzona o kolejne rynki.

Marka Bendix skorzysta z doświadczenia i ekspertyzy holdingu MAT w produkcji części układu hamulcowego na rynek OE oraz na aftermarket. W fabrykach MAT na całym świecie będą produkowane pod marką Bendix  klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, szczęki hamulcowe oraz zestawy szczęk hamulcowych.

Uzupełnieniem oferty Bendix będzie dedykowana gama materiałów eksploatacyjnych takich jak płyny hamulcowe.

– Cieszymy się, że możemy ponownie zaoferować klientom markę Bendix – po kilkuletniej nieobecności na rynku polskim. Marka Bendix od zawsze była kojarzona z wyjątkową jakością i innowacyjnością produktów. MAT Holdings Inc. zajmuje się sprzedażą produktów Bendix w Stanach Zjednoczonych już od 2014 roku, a w tym roku powracamy na rynki europejskie w tym oczywiście na rynek polski. Naszym klientom mamy do zaoferowania w  jakości OE i OES  klocki, tarcze hamulcowe oraz szczęki. Nasza firma mając na uwadze potrzeby klientów konsekwentnie będzie rozszerzać portfolio produktów Bendix o takie produkty jak hydraulika hamulcowa, czujniki, bębny, szczęki zawierające w komplecie zestaw  montażowy i cylinderek oraz  płyny hamulcowe  DOT3, 4 i 5. – powiedział Radosław Wyciszkiewicz, dyrektor sprzedaży Roulunds Braking.

Produkty Bendix na rynku polskim są dostępne u wybranych dystrybutorów.

O BENDIX®

Marka Bendix jest liderem w technologii hamowania od prawie 100 lat.  Od 1907, kiedy powstała firma Bendix, zostawia ona swój ślad w historii branży motoryzacyjnej. Współpracowała przy opracowywaniu i produkcji pierwszego czterokołowego samochodowego układu hamulcowego w 1924 r. Firma projektowała i produkowała hamulce dla samochodów, ciężarówek, samolotów, wózków golfowych, sprzętu budowlanego – a nawet dla rowerów. Dzięki temu  Bendix jest jedną z najbardziej znanych marek w branży transportowej.

Więcej informacji: www.bendix-brakes.com/europe

O MAT HOLDINGS INC

MAT Holdings Inc jest wiodącym światowym producentem komponentów do samochodowych układów hamulcowych zaopatrującym producentów pojazdów na tzw. pierwszy montaż oraz wiodące marki na rynku wtórnym.  MAT Holdings obecny jest na trzech kontynentach (w Ameryce Północnej, Europie i Azji), łączna powierzchnia należących do niego zakładów produkcyjnych i magazynów wynosi 210 000 metrów kwadratowych, pracuje w nich blisko 13 tysięcy osób. W Europie ma 6 spółek, wszystkie związane z branżą motoryzacyjną, a dokładniej z produkcją i dystrybucją okładzin ciernych, klocków, szczęk i tarcz hamulcowych oraz płytek i innych elementów do klocków.

Roczne obroty koncernu sięgają miliarda dolarów.

Więcej informacji: www.matholdingsinc.com

Artykuł sponsorowany MAT HOLDINGS INC

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 4 listopada 2019, 14:59 0 0

Czy to ten sam Bendix, z którego wyszedł ELIT, bo ten był produkowany w Hiszpanii.

Odpowiedz

Arek, 5 listopada 2019, 13:57 2 0

Bendix to takie kółeczko z ząbkami i spreżynką w rozruszniku :-)

Odpowiedz