Ford przedłuża rekomendację olejów znanej marki na kolejne pięć lat

8 września 2023, 13:20

Nowa pięcioletnie porozumienie zawarte pomiędzy Ford Motor Company, a jednym z wiodących europejskich dostawców środków smarnych, firmą Castrol jest przedłużeniem dotychczasowej umowy.

Od czasu pierwszej dostawy środków smarnych dla Forda w 1914 roku, Castrol wykorzystuje to partnerstwo do wprowadzania innowacji w płynach samochodowych. Polega ono m.in. na wspólnym tworzeniu olejów do 1,0-litrowego silnika EcoBoost, który trzy lata z rzędu zdobywał prestiżową nagrodę „International Engine of the Year”, a także regularnej współpracy w sportach motorowych, ostatnio z zespołem Ford Word Rally Championship (WRC).

Rozwój olejów silnikowych Ford-Castrol rozpoczął się wraz z wprowadzeniem silnika EcoBoost w 2002 roku. Asortyment produktów Ford-Castrol MAGNATEC obejmuje obecnie pięć olejów, w tym dwie receptury zawierające technologię DUALOCK. DUALOCK występujący w recepturach 0W-30 D i 5W-20 E chroni silnik przed uszkodzeniami spowodowanymi ciągłym zatrzymywaniem i wznawianiem jazdy (jazda typu start-stop).
Jest to niezbędne, ponieważ zmieniające się wymagania dotyczące pojazdów oznaczają,
że kierowcy mogą teraz ruszać i zatrzymywać się nawet 18000 razy w roku**.

Odświeżona gama olejów Ford-Castrol MAGNATEC obejmuje również receptury 0W-20 Diesel, 5W-30 A5 i 5W-40 OE, które korzystają z inteligentnej technologii molekularnej zmniejszającej zużycie silnika***.

Paul Smith, Account Director w Castrol, powiedział:

– Castrol i Ford mają niezwykłą historię współpracy, a poprzez rozszerzenie partnerstwa możemy pracować nad zaawansowanymi płynami do nowej generacji układów napędowych. Razem stworzymy wyjątkowe technologie płynów i silników, które zapewnią optymalną wydajność i niezawodność.

Gama produktów Ford-Castrol MAGNATEC, do nabycia wyłącznie u dealerów Forda, zostanie ponownie powiększona jeszcze w tym roku wraz z wprowadzeniem nowego oleju silnikowego Ford-Castrol MAGNATEC 0W-20, który zapewnia ciągłą ochronę we wszystkich warunkach jazdy, we wszystkich stylach jazdy i we wszystkich temperaturach.

* Udowodnione zmniejszenie zużycia w testach silnikowych IVA API SN oraz CEC OM646LA ACEA w porównaniu do limitów zużycia określonych w tych testach.
** Globalna średnia obliczona na podstawie danych z 50 miast; wskaźnik Castrol MAGNATEC STOP-START 2014.
*** Według sekwencyjnego testu zużyciowego IVA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Górol, 12 września 2023, 8:18 0 0

Zapłacili to dlaczego mają nie przedłużyć :):):):)

Odpowiedz

Spacerowicz, 25 października 2023, 19:28 0 0

Kto zapłacił?

Odpowiedz