Zamiast angażować się w poważne naprawy, postaw na profilaktykę

3 sierpnia 2023, 8:05

Współczesne samochody z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem pracują w skrajnie trudnych warunkach. Z jednej strony muszą znieść większą temperaturę i większe obciążenie, a z drugiej pracują na coraz mniej lepkich olejach, często eksploatowanych w trybie LONG LIFE. Takie połączenie to pewny przepis na poważną awarię, a nawet całkowite zniszczenie jednostki!

Dlaczego producenci silników świadomie godzą się na takie użytkowanie pojazdów? Skoro nie wiadomo, o co chodzi, najprawdopodobniej chodzi o pieniądze. Długie Interwały wymiany oleju to wymóg firm flotowych. Każdy producent silnika zdaje sobie sprawę, że LONG LIFE nie jest korzystny z technicznego punktu widzenia, ale jednocześnie, gdy nie zgodzi się na eksploatację w takim trybie, nie sprzeda swoich samochodów do firm leasingowych.

Silnik to system naczyń połączonych i stary olej bardzo szybko uszkodzi inne elementy jednostki. Zużyty olej przyczynia się do przycinania zaworu EGR, koksowania końcówek wtryskiwaczy, zapiekania pierścieni tłokowych i zapychania DPF. Z czasem może dojść do znaczącego rozrzedzenia oleju paliwem i zatarcia silnika. Warto pamiętać, że remont nowoczesnej jednostki to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Warsztaty wolą proste usługi

Wbrew pozorom, wiele warsztatów nie chce remontować silników, ponieważ w tym czasie może wykonać kilkanaście mniejszych i prostszych zleceń. Jak uniknąć wysokich kosztów użytkowania samochodu klientów i dobrze na tym zarobić?

Wystarczy dołączyć do sieci warsztatowej Liqui Moly Pro Line Seriwis.

Dzięki technologii Liqui Moly, warsztat pozyska nowych i przede wszystkim zadowolonych klientów. Po przystąpieniu do sieci, warsztat zostanie przeszkolony ze stosowania zabiegów profilaktycznych, które powinny być wpisane w książkę serwisową każdego współczesnego samochodu.

Oprócz know how warsztat otrzyma wizualizację i materiały reklamowe do wszystkich usług i dostanie wsparcie w postaci kampanii w social mediach.

Dzięki Liqui Moly możesz zacząć świadczyć nowe usługi takie jak:

1. Czyszczenie układów wtryskowych
2. Czyszczenie układu smarowania
3. Czyszczenie EGR i układu dolotowego
4. Czyszczenie DPF.

Jak dołączyć do sieci Liqui Moly Pro Line Serwis?

Wystarczy kliknąć ten link.

Zapraszamy.

Artykuł sponsorowany Liqui Moly

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

warsztatowiec1966, 3 sierpnia 2023, 8:30 0 -3

Mój warsztat od wielu lat stosuje jako dodatek do oleju silnikowego amerykański dodatek PROLONG. Oprócz dodatku do oleju silnikowego sa preparaty do automatycznych skrzyń biegów i do paliwa.Jeszcze nigdy nie słyszałem od swoich klientów zeby zatarli silnik lub uszkodzili wtryski.
Warsztat mam od ponad 30 lat.

Odpowiedz