Poszerzenie oferty retrofitów LED M-TECH o niestandardowe referencje

21 listopada 2022, 12:01

Firma M-TECH od kilkunastu lat oferuje szeroki asortyment oświetlenia samochodowego. Bardzo ważnym elementem w ofercie są żarówki LED będące zamiennikami tradycyjnych żarówek pomocniczych takich jak W5W, P21W czy W21W. Wsłuchując się w głos rynku, firma postanowiła wprowadzić dwie nowe serie retrofitów i zamienniki najbardziej popularnych modeli z diodami typu FLUX, które zamieniono na SMD.

Limited Black…

Seria Platinum Limited Black – przy zachowaniu cech najbardziej cenionych przez użytkowników, takich jak markowe wydajne diody oraz komponenty powstał produkt przykuwający wzrok użytkowników dróg swoim wyglądem. Zastosowany w procesie produkcji ciemnografitowy stop aluminium sprawia, że produkty nie pozostają niezauważone. Seria Platinum Limited Black to żarówki typu W5W, W16W, BA15s, BAY15d, W21W, W21/5W, P27W (3156) oraz P27/7W (3157), co wypełnia znaczną większość rynku.

Seria RED…

Firma M-TECH stopniowo stara się rozwijać gamę retrofitów LED wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku. W ostatnim czasie zaczęło pojawiać się coraz więcej pytań o LED-owe zamienniki tradycyjnych żarówek stosowanych jako światło STOP.

W odpowiedzi M-TECH wprowadza do oferty LED-owe zamienniki tradycyjnych żarówek w kolorze czerwonym, które swoje zastosowanie mają przede wszystkim w tylnych kloszach z przeźroczystym szkłem. Bazując na doświadczeniu w pierwszej kolejności do oferty trafią retrofity powstałe w oparciu o bardzo dobrze znane i cenione przez klientów modele serii Platinum. Wszystkie produkty zostały również wyposażone w system zapobiegający przegrzaniu, a co za tym idzie przepaleniu.

Już wkrótce na sklepowych półkach będzie można znaleźć czerwone wersje 8 niezwykle popularnych modeli żarówek LED w wersji jedno i dwuwłóknowej, dostępnych obecnie tylko w kolorze białym. Produkty LB820R-01B, LB821R-01B, LB822R-01B, LB823R-01B, LB826R-01B, LB827R-01B, LB828R-01B i LB829R-01B stanowią zamienniki najbardziej popularnych rodzajów żarówek stosowanych w tego typu oświetleniu. Nowa gama będzie składać się z retrofitów o podstawach P21W, P21/5W, W21W czy W21/5W. Na początek do wyboru będą po dwa modele z każdego rodzaju, jednak oferta będzie poszerzana.

Fog lights…

Kolejna nowa seria retrofitów LED jakie w najbliższym czasie pojawią się w ofercie firmy M-TECH to seria Fog lights, czyli światła przeciwmgłowe. W skład serii „FOG Lights” wchodzą LEDowe zamienniki tradycyjnych żarówek typu H1, H3, H7, H8/H11, HB3, HB4, 880 i 881. Wszystkie zostały wyposażone w sześć wydajnych diod typu SMD1616 oraz żebrowany radiator odpowiadający za odprowadzenie ciepła, a co za tym idzie chroniący samą diodę przed przegrzaniem. Dodatkowym atutem serii „FOG Lights” są kompaktowe rozmiary oraz bezproblemowy sposób montażu typu „plug’n’play” (pasują one idealnie jako zamiennik tradycyjnej żarówki).

Flux na SMD…

Uzupełnieniem nowości segmentu retrofitów LED będą nowe wersje najbardziej popularnych modeli W5W, P21W i P21/5W (LB006AW, LB033W, LB033R, LB033Y, LB038W i LB038R) powstających dotychczas przy wykorzystaniu przestarzałej już technologii FLUX. Rozwój sprawił, że diody typu SMD są szeroko dostępne na rynku, dzięki czemu mogą zastąpić diody typu FLUX nie wpływając znacząco na wzrost końcowej ceny produktu, a gwarantując przy tym nieporównywalnie lepsze efekty w postaci emitowanego światła. Wykorzystując ten fakt, już wkrótce firma M-TECH zaprezentuje zupełnie nową odsłonę dobrze znanych modeli, w których wykorzystane zostały diody typu SMD. Dodatkowo w modelach LB033 i LB038 zastosowano mleczne szkło, dzięki czemu uzyskano jednorodny strumień świetlny na całej powierzchni diody.

 

Należy pamiętać, iż mimo że technologia LED jest dużo bardziej wydajna jeżeli chodzi o strumień świetlny, niestety nadal jest nielegalna na drogach publicznych Unii Europejskiej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!