Grupa UFI Filters przejmuje firmę Friedrichs Filtersysteme

7 października 2022, 10:27

Grupa UFI Filters, poprzez spółkę zależną UFI Filters Hydraulics S.p.A., przejęła wszystkie udziały w Friedrichs Filtersysteme GmbH. Niemiecka firma produkuje wyroby hydrauliczne dla sektora przemysłowego i posiada siedzibę oraz zakład produkcyjny w mieście Wassenberg, w Nadrenii Północnej-Westfalii.

W 30. roku działalności UFI Filters Hydraulics, to przejęcie jest ważnym elementem strategii rozwoju Oddziału Hydrauliki Grupy UFI Filters.

Dzięki temu UFI Filters Hydraulics zyskuje dostęp do kolejnych rynków, a także poszerza swoją ofertę o nowe produkty i patenty. Dotyczy to serii filtrów duplex fluidtech®, manometrów różnicowych delta, produktów do odzyskiwania oparów oleju do turbosprężarek i ekspanderów, tłumików do sprężarek powietrza, filtrów wody dla sektora morskiego i przemysłowego, a także innych rozwiązań w dziedzinie filtracji i wentylacji dla różnych branż, w tym produkcji energii wiatrowej, górnictwa i przemysłu chemicznego.

Dołączając do Grupy UFI Filters, firma Friedrichs Filtersysteme będzie mogła korzystać z pełnego zakresu filtrów, komponentów i technologii Grupy, co pozwoli jej osiągnąć do 2025 r. 15 mln euro przychodu i zwiększyć liczbę pracowników do 50. Ponadto, Oddział Hydrauliki Grupy UFI będzie korzystał z blisko 50-letniego doświadczenia niemieckiej firmy, jak również z synergii wynikającej z opatentowanej filozofii marki Friedrichs Filtersysteme, Fluent Thinking.

Z oczekiwanym przychodem w wysokości 500 milionów euro w 2022 r., UFI Filters potwierdza tym zakupem również gotowość do zwiększenia działalności na rynku niemieckim.

– Friedrichs Filtersysteme jest firmą działającą w pełnej synergii z Oddziałem Hydrauliki Grupy i jej markami. Gama materiałów filtracyjnych i produktów opracowanych przez Friedrichs Filtersysteme doskonale łączy się z technologiami i rozwiązaniami stworzonymi w ciągu 30 lat działalności UFI Filters Hydraulics. Ponadto, zakład produkcyjny w Niemczech, które są głównym rynkiem dla tej branży w Europie, wzmocni obecności Grupy w tym kraju. – skomentował Giorgio Girondi, Chairman UFI Filters Group.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!