BorgWarner i plany firmy na najbliższą przyszłość – wnioski z konferencji targowej

27 września 2022, 12:13

Firma BorgWarner obecna jest w 22 krajach na świecie, a w jej skład wchodzą tak znane marki jak Delphi Technologies, Delco Remy, Beru i Wahler. Podczas targów Automechanika we Frankfurcie na swoim stoisku producent części motoryzacyjnych przygotował krótką konferencję prasową. Była to dobra okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami motoryzacyjnymi, które w najbliższych latach mocno wpłyną na całą branżę. Podczas spotkania zainteresowani poznali też ambitne plany BorgWarner, aby sprostać najnowszym wyzwaniom.

Na targach we Frankfurcie, ze swoją ofertą dla aftermarketu, BorgWarner pojawił się wspólnie z marką Delphi Technologies. Miało to na celu pokazanie, w jaki sposób obydwie firmy się uzupełniają oferując szerokie portfolio swoich produktów. Stoisko producentów skupione było przede wszystkim na elementach do pojazdów elektrycznych oraz rozwiązaniach technologicznych mających wspierać klientów w postępującej elektryfikacji branży motoryzacyjnej.

– Korzystanie z mocnych stron naszych firm przynosi korzyści naszym klientom i umacnia naszą pozycję w kolejnej fazie transformacji e-mobilności na rynku wtórnym. Naszą misją jest dalsze wspieranie warsztatów i mechaników podczas obsługi i naprawy pojazdów dziś i jutro – powiedział Neil Fryer, wiceprezes i dyrektor generalny Delphi Technologies Aftermarket, marka BorgWarner.

Trendy na rynku motoryzacyjnym

Obecnie na światowych drogach jeździ około 1,5 miliarda samochodów, a do 2030 r. liczba ta ma przekroczyć 1,8 miliarda, natomiast średnia żywotność samochodu szacowana jest w przedziale 12-15 lat. W zdecydowanej większości firm motoryzacyjnych wszystkie badania i rozwój skupią się przede wszystkim na tworzeniu napędów elektrycznych i wodorowych. Rynek aftermarketowy musi przygotować się na zeroemisyjną rzeczywistość.

W swojej ofercie części zamiennych do pojazdów elektrycznych BorgWarner posiada szeroką gamę części zamiennych do różnego rodzaju pojazdów. Wśród nich należy wymienić turbosprężarki, rozruszniki, alternatory, technologie zapłonowe, zawory EGR, sprzęty testowe oraz oprogramowanie diagnostyczne. W portfolio wszystkich firm wchodzących w grupę BorgWarner znajdują się także części do samochodów elektrycznych – systemy przenoszenia napędu, sterowniki, silniki elektryczne, moduły napędowe, elementy elektroniczne, moduły bateryjne do samochodów dostawczych, części niezbędne do zarządzania termicznego.

Przyszłość aftermarketu według BorgWarner

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom systemowym dostępnym już teraz, partnerzy BorgWarner na rynku wtórnym mogą liczyć na jeszcze większe wsparcie w najbliższych latach. Producent zapewnia, że będzie poszerzał swoją ofertę o kolejne nowości przeznaczone na aftermarket, będące jednak w jakości OE, oraz nadal zamierza udzielać wsparcia technicznego warsztatom. Pomoc ta ma się zawierać w takich rozwiązaniach jak dostęp do danych technicznych, testów diagnostycznych oraz treningów wiedzy dla mechaników (dotyczących zarówno istniejących technologii, jak również nowo wprowadzanych na rynek).

Nowe produkty na targach we Frankfurcie

Udział w targach Automechanika był świetną okazją do zaprezentowania nowej gamy produktów – podwójnego sprzęgła dla automatycznych skrzyń biegów i wysokonapięciowych urządzeń służących do zasysania z klimatyzowanego wnętrza pojazdu powietrza w celu chłodzenia akumulatora (HVCH) i kabiny w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Dzięki nowej gamie produktów, know-how z sektora OE stał się dostępny na rynku wtórnym.

Również Delphi Technologies zaprezentowało na targach dwie nowości w zakresie układu hamulcowego. Pod koniec 2022 r. na rynek trafi gama lekkich bimetalicznych tarcz hamulcowych z nową powłoką, która ma zapewnić lepszą ochronę antykorozyjną. Nowością będą również kolejne klocki hamulcowe przeznaczone dla aut elektrycznych.

Dla pojazdów ciężarowych napędzanych jednostkami diesel Euro 6 Delphi przedstawiło kompleksowe rozwiązanie, mające na celu pomoc w spełnieniu ostrych norm emisji spalin. Program naprawczy jest ekonomicznym rozwiązaniem, które zawiera w sobie części, oprzyrządowanie i szkolenia dla autoryzowanych warsztatów, aby mogły one rozszerzyć swoją działalność o ofertę serwisową naprawy wtryskiwaczy F2.

Stanowisko testowe Hartridge CRi-Pro zapewnia bezpłatną diagnostykę i kodowanie wtryskiwaczy najnowszej generacji. Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z pompami, wtryskiwaczami i zestawami do serwisowania wtryskiwaczy GDi, które będą
dostępne jeszcze w tym roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!