Żarówki Osram Night Breaker LED dostępne w Polsce

24 sierpnia 2022, 8:43

Od niedawna polscy kierowcy mają możliwość zakupu najnowszych retrofitów LED z portfolio marki Osram. Mowa o zamiennikach żarówek typu H7, czyli lampach Night Breaker LED, które jako pierwsze zostały dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych w niektórych krajach europejskich.

Dopuszczenie do ruchu nie byłoby możliwe, gdyby nie ich parametry. Konstrukcja lamp Night Breaker LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia do 50%. Retrofity Night Breaker H7 LED emitują światło o wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów i zapewniają do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112.

Jak podaje producent, Night Breaker H7 LED są także odporne na wibracje i wstrząsy, spowodowane np. nierówną nawierzchnią drogi. Zastosowana technologia i komponenty pozwoliły na uzyskanie do pięciokrotnie wyższej trwałości w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Producent daje na tę serię produktów 4-letnią gwarancję.

Portfolio Night Breaker LED zawiera szereg akcesoriów ułatwiających montaż i korzystanie z retrofitów – dedykowane adaptery umożliwiają instalację, redukują olśnienie i poprawiają dystrybucję światła, a rozwiązanie LEDriving Smart Canbus pozwala na uniknięcie komunikatów o błędach zgłaszanych przez komputer pokładowy oraz zapobiega migotaniu.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

lukasz_vip, 24 sierpnia 2022, 9:43 0 0

To, że kupić można to fajnie ale czy są one legalne w PL?

Odpowiedz

reks, 24 sierpnia 2022, 10:56 0 0

Nie lampy, a żarówki Osram Night Breaker LED.
Ogromna różnica.

Odpowiedz