Jak oszczędzać paliwo? 10 skutecznych rozwiązań.

15 czerwca 2022, 23:41

W dobie bardzo wysokich cen paliw warto zwrócić szczególną uwagę na te elementy samochodu, które w sposób bezpośredni odpowiadają za zużycie paliwa.

Warto zaproponować klientom przegląd sprawdzający stan pojazdu w kontekście nadmiarowego spalania. Stosując poniższe reguły Twój klient może zaoszczędzisz nawet 10-20% benzyny!

Oczywiście wszytko, zależy od stylu jazdy i wyjściowego stanu pojazdu. Siłą rzeczy samochody z małym przebiegiem, w dobrym stanie technicznym nie zaczną palić znacząco mniej.

Oto 10 punktów, które pozwalają ograniczyć spalanie

1. Nie stosuj oleju o większej lepkości, niż zaleca producent. Duża lepkość oleju zwiększa opory pracy silnika.

2. Stosuj dodatki zmniejszające tarcie silnika np. Cera Tec nr 7181.

3. Wymieniaj olej co około 10.000 km Sprawny silnik zużywa mniej paliwa.

4. Zawsze płucz silnik przed wymianą oleju. Płukanka pozwoli oczyścić nagar i zwiększyć kompresję. Większa kompresja to większa sprawność silnika i mniejsze spalanie.

5. Regularnie czyść przepływomierz. Brudny przepływomierz niepotrzebnie zwiększa dawkę paliwa. Oczyszczacz znajdziesz tutaj.

6. Regularnie wymieniaj filtr powietrza. Brudny filtr nadmiernie wzbogaca mieszankę.

7. Raz na rok zastosuj Oczyszczacz wtryskiwaczy Liqui Moly nr 1971(benzyna) lub 2666 (diesel). Źle rozpylane paliwo nie jest całkowicie spalane i trafia do… wydechu.

8. Sprawdź stan układu dolotowego. Nagar w kanałach dolotowych zakłóca przepływ powietrza i pogarsza osiągi silnika. W razie konieczności skorzystaj z chemicznego czyszczenia tych elementów.

9. Sprawdź czy klocki hamulcowe nie trą o tarczę po zwolnieniu hamulca.

10. Udrożnij filtr cząstek stałych. Jazda z przytkanym filtrem przyczynia się do częstego dopalania tego elementu, a to nie pozostaje bez wpływu na zużycie oleju napędowego.

Artykuł sponsorowany Liqui Moly

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Irek, 17 czerwca 2022, 13:33 2 0

11. Zawsze i tylko kupuj kosmetyki LiQui MOly cioci Oli. Strasznie toporne to wszystko ....

Odpowiedz