Wycieraczki TRICO jako wyposażenie nowych modeli BMW

20 lutego 2023, 10:13

Firma TRICO została wybrana jako dostawca tylnych wycieraczek dla nowych modeli BMW X1, serii 2 Active Tourer oraz iX. Trico dostarcza na pierwszy montaż zarówno pióra, jak też ramiona wycieraczek.

Wycieraczki do BMW mają całkowicie nową konstrukcję, opracowaną specjalnie dla tych modeli. Jej głównym elementem jest specjalne pióro belkowe zapewniające maksymalny kontakt z szybą. Cała konstrukcja ramienia jest niższa i bardziej płaska niż w poprzednich wersjach. Ramię i pióro są lepiej zintegrowane i dzięki temu mniej ograniczają widoczność. Konstruktorom TRICO udało się także zredukować wagę całej wycieraczki. Jest to szczególnie ważne np. dla nowego, elektrycznego BMW iX, przy którego budowie liczył się dosłownie każdy gram. Takie podejście pozwoliło na istotne zmniejszenie masy i przyczyniło się do poprawy wydajności i zasięgu pojazdu.

– Pióra wycieraczek odgrywają olbrzymią rolę dla bezpieczeństwa jazdy. Nic zatem dziwnego, że producenci samochodów szukają w tym sektorze poddostawców, którym mogą zaufać. TRICO produkuje wycieraczki od ponad 100 lat i współpraca z takimi firmami jak BMW jest wspaniałym dowodem uznania dla zdolności inżynieryjnych i innowacji zespołu TRICO. Być wybranym przez BMW jako poddostawca części na pierwszy montaż to szczególne wyróżnienie. Pokazuje to, że TRICO potrafi zdobyć zaufanie najlepszych producentów samochodów na świecie. TRICO z niecierpliwością czeka na kontynuację tej współpracy i opracowanie kolejnych pionierskich projektów dla samochodów przyszłości. – powiedział Sam Robinson, Group Brand & Marketing Manager (Europe) firmy TRICO.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!