Producent haków Brink samodzielną marką

14 stycznia 2016, 16:11

Producent systemów holowniczych – firma Brink od nowego roku działa jako w pełni samodzielna marka i posługuje się już wyłącznie własną nazwą.

Wcześniej klienci na polskim rynku zakupywali systemy holownicze w sieci sprzedażowej Thule, której częścią operującą na rynku haków był właśnie Brink.We wrześniu 2014 roku właściciele obu firm doszli do wniosku, że każda z nich powinna robić to, na czym najlepiej się zna. Thule zajmuje się bagażnikami samochodowymi a Brink systemami holowniczymi. Od tego czasu, przy określeniu produktu, funkcjonowała nazwa Brink/Thule. Faza przejściowa używania obu nazw zakończyła się w grudniu 2015 roku. Od tego czasu firma będzie używała już tylko nazwy własnej Brink.

– „Zmiana nazwy nie pociąga, oprócz spraw administracyjnych, żadnych innych zmian. Klienci otrzymują dokładnie ten sam, zaawansowany produkt." – zapewnia Robert Lichocki, dyrektor sprzedaży na rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

Ponieważ część klientów nadal kojarzy obie firmy, Brink zamierza przez najbliższy rok załączać do produktów sprzedawanych w Polsce list z wyjaśnieniami.

Powstały w 1960 roku Brink jest międzynarodowym koncernem, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży systemów holowniczych. W 2015 roku udział Brink w globalnym rynku systemów holowniczych wyniósł 25%. Stałe, demontowane lub chowane haki powstają w czterech zakładach na terenie Europy i Afryki Południowej zatrudniających ponad 650 pracowników. Od połowy lat 90-tych firma jest także obecna w Polsce z centralą w Wolsztynie.

Dowiedz się więcej

Nowy katalog haków holowniczych Steinhof
Nowy katalog haków holowniczych Steinhof

Jest już dostępna najnowsza edycja katalogu haków holowniczych firmy Steinhof. W katalogu pojawiło się wiele nowych referencji haków holowniczych oraz homologacji E20. W ofercie znajdują się zarówno tradycyjne haki z kulą odkręcaną jak i nowoczesne rozwiązania wyposażone w mechanizm z kulą wypinaną automatycznie. Poniżej niektóre z ostatnio wprowadzonych referencji: A-100 – Audi A6 Allroad Kombi […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!