Światło jak za dnia z lampami MILWAUKEE®

8 grudnia 2022, 8:00

Liczba godzin słonecznych w okresie od października do marca to tylko 20% promieniowania rocznego. Dlatego praca w warsztacie czy w pomieszczeniach jest niemożliwa bez odpowiedniego oświetlenia. W produktach MILWAUKEE® zastosowana została opatentowana technologia TRUEVIEW™, która zapewnia kolor światła zbliżony do naturalnego oraz równomierną wiązkę światła. Jakie oświetlenie od MILWAUKEE® sprawdzi się w warsztacie?

Emitowana barwa światła to równie istotny parametr oświetlenia miejsca pracy, co jego intensywność. Temperaturę barwową wyraża się w Kelwinach (K) – im niższa wartość, tym emitowane światło jest cieplejsze (pomarańczowe), a im więcej Kelwinów, tym chłodniejsze (niebieskie, czyli takie jak światło słoneczne). Światło o temperaturze barwowej ok. 4500K określamy jako neutralne (białe). Jakie oświetlenie będzie idealne do warsztatu? Jak najbardziej zbliżone do naturalnego, czyli neutralne.

Kolor światła zbliżony do naturalnego

Oferowane przez MILWAUKEE® oświetlenie High Output wykorzystuje opatentowaną technologię TRUEVIEW™ zapewniającą prawdziwy kolor, równomierną wiązkę i efekt naturalnego światła, niezbędnego w profesjonalnych warunkach pracy. Technologia TRUEVIEW™ pozwala na osiągnięcie optymalnej temperatury barwowej światła w celu jak najlepszego odwzorowania kolorów i detali. To szczególnie przydatne profesjonalistom zajmującym się autodetailingiem i lakiernictwem, a także pracującym w branży kosmetyki samochodowej. Dzięki szerokiej ofercie lamp inspekcyjnych i stojących, a także oświetlenia warsztatowego i strefowego, pracownicy warsztatów samochodowych mogą komfortowo wykonywać swoje zadania. Oferta MILWAUKEE® jest bogata w alkaliczne i ładowane przez USB oświetlenie osobiste, np. latarki czołowe, latarki kieszonkowe, latarki długopisowe, składany reflektor i roboczą lampę obrotową.

Oświetlony warsztat samochodowy

M12 CML to latarka ze zmienną barwą światła białego. Jej największą zaletą jest światło, które odwzorowuje barwy na poziomie CRI 98. Do tego 5 temperatur barwowych od 2700K do 6500K pozwala użytkownikowi uzyskać efekt światła słonecznego całego dnia, czyli od wschodu do zachodu we wszystkich porach roku. Latarka może pracować do 14 godzin na akumulatorze M12™ 4.0 Ah. Tak jak kilkadziesiąt innych latarek i reflektorów w ofercie MILWAUKEE®, latarka dopasowująca kolor jest odporna na wodę i kurz, a także na upadek z wysokości do 2 m. Dzięki mocowaniu magnetycznemu nadaje się do użytku bez użycia rąk.

Pracownicy warsztatów docenią również latarkę M12 UCL, bo doskonale oświetla podwozie. Tę lampę na wysięgniku zaprojektowano z myślą o bieżących potrzebach branży motoryzacyjnej. Jest ona odporna na większość chemikaliów spotykanych w warsztatach samochodowych. Jej zaletą jest fakt, że podwójne przeguby obracają się o 300 ° w poziomie i 180 ° w pionie, co daje pełne pokrycie oświetlenia podwozia. Lampę wyposażono w podstawę magnetyczną do zastosowań montażowych i magnetyczną tacę do przechowywania nakrętek i śrub. Wśród lamp inspekcyjnych znajdują się także rozwiązania dla mechaników. Przykładem jest M12 UHL, lampa podwieszana, która świetnie sprawdzi się np. podczas montażu instalacji gazowej w samochodzie. Dzięki obudowanym hakom montażowym FINISHGUARD™ nie trzeba martwić się o powierzchnię, do której przymocowana jest lampa.

Niedawno oferta MILWAUKEE® powiększyła się o latarkę akumulatorową USB 550 lumenów (model L4 SL550-301). Jej czas pracy to 5 godzin na akumulatorze USB REDLITHIUM™ 3.0 Ah.

Lampy stojące i strefowe

Do prac wykonywanych w warsztacie idealnie sprawdzą się lampy stojące i oświetlenie strefowe. MX FUEL™ MOBILNY MASZT OŚWIETLENIOWY emituje strumień świetlny TRUEVIEW™ o wysokiej intensywności i mocy aż do 27.000 lumenów przy zasilaniu sieciowym i aż do 20.000 lumenów przy zasilaniu akumulatorowym! To nieprawdopodobny wynik przy wadze urządzenia zaledwie 48 kg. Mobilność masztu zapewniają dwa duże koła przystosowane do każdego terenu przy minimalnym wysiłku. Możliwość regulacji głowic lampy w wielu kierunkach pozwala nakierować światło na wybrane miejsce. Dzięki zastosowaniu masztu z napędem silnikowym, maszt oświetleniowy można ustawić w czasie krótszym niż 10 sekund. Maszt jest wysuwany do 3.10 metra i może wytrzymać obciążenie wiatru o prędkości do 55 km/h. Maszt oświetleniowy został wyposażony w trwałe, wysokoudarowe soczewki silikonowe, które zapewniają doskonałą odporność na uderzenia i szczelną komorę akumulatorową, która zapewnia akumulatorom stałą ochronę przed czynnikami pogodowymi.

Równie wytrzymała i odporna na uderzenia jest M18 ONESLSP LAMPA STREFOWA LED. Wyposażono ją w samocentrujący się hak do wieszania lampy na słupach i rurach. To technologicznie zaawansowane rozwiązanie umożliwia automatyczne ustawianie harmonogramu dni i godzin świecenia, elektroniczne sterowanie w zakresie 180° – 360° zapewniające oświetlenie największych obszarów oraz dostosowane natężenia światła w zakresie 0 – 4400 lumenów. Dzięki akumulatorowi M18™ REDLITHIUM™ 5.0 Ah, lampa ta może pracować do 8 godzin na najniższym trybie.

MILWAUKEE® jest wiodącym producentem elektronarzędzi Heavy Duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników. Marka oferuje coraz większą ilość akumulatorowych alternatyw pozbawionych mankamentów rozwiązań napędzanych spalinowo, sieciowo bądź pneumatycznie. Bez kompromisów na mocy i wydajności, a także bez emisji spalin, konserwacji czy konieczności stosowania benzyny.

Więcej na: https://pl.milwaukeetool.eu/pl-pl/oswietlenie/

Opublikowane przez: MotoFocus.pl
Artykuł sponsorowany MILWAUKEE

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!