Nowe opakowania wycieraczek Valeo FIRST

19 września 2022, 11:27

Valeo zastępuje plastikowe opakowania wycieraczek ekonomicznej linii FIRST, opakowaniami wykonanymi z kartonu. Zmiana jest elementem strategii firmy, dążącej do osiągnięcia neutralności węglowej w całym procesie produkcyjnym.

Kartonowe opakowania wycieraczek FIRST

FIRST to gama wycieraczek segmentu ekonomicznego. Valeo FIRST wyróżniają się za sprawą technologii kontroli przepływu powietrza 3D, która zwiększa docisk wycieraczki do szyby oraz unikalnego kształtu spoilera PYRAMID, zapewniającego optymalne oczyszczanie szyby.

Wycieraczki linii FIRST będą pakowane w ekologiczne opakowania, wykonane z kartonu, które można w prosty sposób poddać recyklingowi. Nadruki na opakowaniach wycieraczek FIRST zostały również wykonane w sposób przyjazny środowisku, stosując tusze na bazie soi, w których produkcji nie stosuje się rozpuszczalników.

Nowe opakowania to element strategii firmy Valeo, która dąży do uzyskania całkowitej neutralności węglowej do roku 2050. Według założeń, cel ten ma zostać zrealizowany w 45% już do roku 2030. Dotyczy to emisji w całym łańcuchu wartości – włączając w to emisje po stronie dostawców, generowane przez własną działalność operacyjną Valeo i związane z produktami końcowymi firmy.

Kartonowe opakowania wycieraczek Valeo zachowują dotychczasową kolorystykę i zawartość informacyjną. Na opakowaniu znajduje się tabela zastosowań, logo marki oraz linii produktowej, a także kod QR, po zeskanowaniu, którego można uzyskać dostęp do pełnej listy aplikacji wycieraczek. Każde opakowanie posiada wieszak na stojak oraz trzy przezroczyste taśmy, zabezpieczające przed niepożądanym otwarciem.

Przy okazji wprowadzenia nowych opakowań, Valeo wprowadza niewielkie zmiany referencyjne w gamie FIRST. Weryfikacji w celu dostosowania do aktualnego parku samochodowego, została poddana lista referencji wycieraczek szkieletowych. Tej gamie nadano także nową nazwę – FIRST Classic. Gamy płaskich wycieraczek FIRST Blade Multiconnection oraz wycieraczek hybrydowych FIRST Hybrid nie zostały poddane zmianom. Nowe opakowania wycieraczek linii FIRST są stopniowo wprowadzane na rynek od lipca 2022 r.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!