Cewka zapłonowa – wszystko, co musisz wiedzieć

25 września 2024, 23:34

Układ zapłonowy pojazdu musi gwarantować zapłon właściwego cylindra w odpowiednim czasie — tysiące razy na minutę. Kąt wyprzedzenia zapłonu ma zatem newralgiczne znaczenie. Ułamek sekundy spóźnienia może być przyczyną wielu problemów związanych z pracą silnika, takich jak wypadanie zapłonu, zmniejszenie mocy czy wysokie spalanie paliwa. Firma Delphi wie, jak ważne jest skuteczne działanie podzespołów już za pierwszym razem — dlatego w produkcji każdej cewki zapłonowej wykorzystują ponad 100 lat doświadczenia w zakresie oryginalnych części, co niezmiennie gwarantuje maksymalną moc, osiągi zgodne ze specyfikacją OE i pełne zadowolenie klientów.

Optymalna długość przewodów

Dłuższy przewód generuje różnice w napięciu, a to z kolei przekłada się na zwiększenie ciśnienia, które niszczy izolację i powłoki przewodów. Dlatego Delphi ściśle kontroluje długość przewodu między uzwojeniem pierwotnym a wtórnym. Jakie są tego konsekwencje? Uzwojenie wtórne ma mniejszą średnicę i jest znacznie dłuższe od uzwojenia pierwotnego, w wyniku czego uzyskano prąd wyjściowy niezbędny do zagwarantowania przeskoku napięcia przez odstęp elektrod świecy zapłonowej.

Inteligentne rozwiązania

Cewka zapłonowa musi być równo ułożona i nawinięta. Dlatego uzwojenie pierwotne i wtórne jest nawinięte w sposób niezwykle staranny i ścisły bezpośrednio na rdzeń stalowy o zastrzeżonej konstrukcji. Ta metoda zapewnia maksymalne natężenie pola magnetycznego w każdym zwoju przewodu. Uzwojenie wtórne w produktach Delphi jest również nawinięte na większą liczbę sekcji w porównaniu z produktami konkurencyjnymi w celu zapewnienia spójnej dystrybucji napięcia i niezawodnego działania cewki.

Elementy wysokiej jakości

Delphi stosuje wyłącznie przewody i powłoki najwyższej jakości, odporne na pęknięcia i przedziurawienie, a także wolne od niedoskonałości mogących spowodować awarię cewki. Specjalna powłoka epoksydowa umożliwia izolowanie przewodów i dba o ich rozdzielenie. Przerwy w powłoce epoksydowej mają negatywny wpływ na integralność izolacji, dlatego stosowana jest specjalna technika próżniowa, która eliminuje pęcherzyki powietrza i niedoskonałości, a także zapobiega wewnętrznym wyładowaniom łukowym i spięciom.

Więcej informacji na temat cewek zapłonowych znajdziesz tutaj.

Artykuł sponsorowany Delphi

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Laik, 26 września 2024, 9:21 0 0

Bardzo przekonywujące :) Ja słyszałem, że konkurencja ma jeszcze większą ilość sekcji.

Odpowiedz

Adle, 26 września 2024, 13:59 2 0

Akapit zaczynający się od: "Optymalna długość przewodów..." to kompletny bełkot. Redakcja powinna choć trochę weryfikować teksty - również te sponsorowane.

Odpowiedz