Firma Robert Bosch Automotive oraz komputerowy gigant IBM pracują nad platformą umożliwiającą rozwój inteligentnych i zintegrowanych z siecią produktów motoryzacyjnych. Platforma Continuous Engineering pozwoli zoptymalizować fazy rozwoju produktów i ich wprowadzenie na rynek.
Współpraca dotyczy bazy danych, która umożliwi rozwój inteligentnych i zintegrowanych produktów motoryzacyjnych i systemów bezpieczeństwa oraz zapewni ich lepsze dopasowanie do potrzeb rynku.
Platforma programowa Continuous Engineering bazuje na narzędziach projektowych IBM i może być współtworzona przez konstruktorów, techników, partnerów oraz klientów. Utworzenie platformy wpisuję się realizacje długofalowej strategii Boscha, która ma na celu rozwijanie współpracy międzybranżowej, aby produkować coraz inteligentniejsze i bezpieczniejsze samochody.
Bodźcem dla dalszego rozwoju motoryzacji są nowości w branży elektroniki użytkowej. Współczesne samochody z blisko setką elektronicznych sterowników na pokładzie oraz dziesięcioma milionami linii kodu programowego są wysoce zaawansowanymi technologicznie produktami, które są zintegrowane z siecią danych. Ciągły rozwój techniki motoryzacyjnej powoduje, że producenci części samochodowych muszą odpowiadać na potrzeby rynku i dostarczać innowacyjne produkty, które będą się charakteryzowały wysoką jakością przy atrakcyjnej cenie.
Bosch dostrzegł konieczność stworzenia metod standardowej integracji wszystkich konstruktorów oraz przedsiębiorstw wchodzących w skład łańcucha dostaw. Wśród przedstawicieli nowego pokolenia twórców oprogramowania coraz głośniejsze są postulaty przejrzystej komunikacji oraz zwiększenia elastyczności i współpracy w branży. Dzięki platformie IBM Bosch będzie mógł zintegrować wszystkie zespoły i partnerów rozwojowych w procesach inżynierskich. Jest to istotne z punktu widzenia skuteczności prac rozwojowych, które bazują na strategii konsekwentnego i transparentnego wykorzystania gotowych modułów.
Decydującym argumentem przemawiającym za rozwiązaniem oferowanym przez IBM, była możliwość łatwej rozbudowy o różne specjalizacje i jednostki organizacyjne przedsiębiorstwa. Pozwoli to spółce Bosch realizować długofalową inicjatywę na rzecz wystandaryzowanej platformy rozwojowej, która zapewni ciągłą efektywność i strategiczne wykorzystanie gotowych modułów rozwojowych. Przedsiębiorstwo będzie mogło także spełnić przyszłe normy bezpieczeństwa oraz standardów takie, jak ISO26262, ASPICE oraz AUTOSAR.
Platforma rozwojowa Bosch opiera się na zasadach Continuous Engineering i wykorzystuje technologię IBM w rozwoju systemów i oprogramowania. W skład tej technologii wchodzą rozwiązania z zakresu racjonalizacji, m.in. zarządzanie wymaganiami, projektem i jakością oraz zarządzanie współpracą i organizacją danych w całym cyklu prac inżynierskich.
Komentarze