Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS

, 22 stycznia 2020, 14:30

Nowoczesny komputerowy system pomiarowy geometrii 3D, przeznaczony do kontroli i pomiarów wszystkich parametrów ustawienia kół oraz osi we wszystkich samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności Instytutu Transportu Samochodowego. Na świecie obecnie działa już ponad 1500 urządzeń Techno Vector 7, z czego w Polsce – ponad sto.

Techno Vector 7 3D otrzymał certyfikat ITS Z/15/026/19 w rezultacie badań przeprowadzonych w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie. Urządzenie pozwala na precyzyjną kontrolę parametrów kół i osi w samochodach z felgami w zakresie od 12’’ do 26‘’. Może być używane zarówno na stanowisku kanałowym, jak i podnośniku diagnostycznym lub czterokolumnowym. Jego działanie opiera się na pomiarze odległości i zależności kątowych parametrów określających położenie osi i kół samochodu. Kontrola odbywa się przy użyciu zaawansowanych kamer pracujących w podczerwieni oraz specjalnych tarcz o wzorze szachownicy. Po wykonaniu zdjęć, system umieszcza pojazd w przestrzeni trójwymiarowej i obrazuje parametry geometrii. Baza danych korzysta z systemów TechnoCar i Auto Data, a w jej zasobach znajduje się obecnie około 39 tysięcy modeli pojazdów, wraz ze szczegółowymi danymi.

Urządzenia w systemie Techno Vector 7 pozwalają zmierzyć następujące parametry:

  • całkowitą i połówkową zbieżność kół,
  • kąty pochylenia kół,
  • kąty przesunięcia koła, osi, śladowość,
  • kąty osi symetrii i przesunięcia osi oraz kół względem osi symetrii,
  • kąty pochylenia osi sworznia zwrotnicy/kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy SAI/KPI,
  • kąty Ackermanna,
  • centrowanie pojazdu, kąt znoszenia.

Urządzenie pokazuje stan pojazdu w czasie rzeczywistym, a dzięki grafice 3D można łatwiej i szybciej regulować poszczególne elementy. Wyniki są na bieżąco porównywane z danymi producenta pojazdu. Cała obsługa jest prosta i odbywa się przy pomocy małego pilota radiowego. Atutem Techno Vector 7 jest nowoczesny system wizyjny „Wide Scope”. Zapewnia on szeroki zakres wysokości podnoszenia pojazdu 200-1800 mm, który nie ma elementów ruchomych, co zapewnia jedną z najlepszych na rynku dokładność pomiarów.

Techno Vector 7 3D dostępny jest w wersji tradycyjnej w kształcie litery „T”, w wersji możliwej do zamontowania naściennie oraz jako urządzenie mobilne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Andrzej, 23 stycznia 2020, 19:11 1 0

Sam się jeszcze nie dorobiłem geometrii z braku stanowiska. Ustawiam u kolegi kilka aut w miesiącu na tym sprzęcie i muszę przyznać że robi robotę.

Odpowiedz

Auto Spec Mateusz Gajda, 7 lutego 2020, 21:12 0 0

Witam. Posiadam od dwóch lat to urządzenie i jestem z niego bardzo zadowolony. Przed zakupem pytałem w wielu warsztatach ale mało kto o takim producencie słyszał a,że z Rosji to już w ogóle zupełna abstrakcja.Okazało się,że znajomy z odległego warsztatu ma taką maszynę i też długo zastanawiał się jakiego producenta wybrać, bo jednak to nie mały wydatek i wybrał w wersji ze słupem T , ma stanowisko kanałowe. Ja mam wersję z rozstawianymi bezprzewodowymi kamerami,też na kanale,ale przejazdowym więc słupa się nie dało zamontować.Trochę się obawiałem jak to będzie działać,ale Panowie z Polskiej dystrybucji skontaktowali mnie z dwoma innymi warsztatami w kraju z takimi urządzeniami i każdy z nich był zadowolony,więc kupiłem. Na początku było szkolenie na miejscu u mnie. Wiadomo trzeba się przyzwyczaić ale po kilku pomiarach to już czysta przyjemność. Jeśli z autem jest wszystko ok,zawieszenie,opony,itp,to kierownica zawsze jest prosto a tego nie gwarantuje każde urządzenie,a na różnych pracowałem. Ogólnie działa bardzo szybko,grafikę podczas regulacji można pilotem dowolnie zmieniać na różne punkty regulacji. Tarczę na koła są małych wymiarów dzięki dobrej optyce, i nie przeszkadzają ,zakłada się je szybko i pewnie się trzymają. Nie wiem ile teraz kosztuje ta maszyna ale w tamtym czasie była to połowa ceny innych znanych producentów. Długo by jeszcze pisać o innych szczegółach, ale mogę szczerze polecić tą maszynę. Pozdrawiam Auto Spec Mateusz Gajda.

Odpowiedz

Adam, 11 marca 2020, 21:45 0 0

Ja od 10 lat pracuję na Hunterze, przyznam że to były bardzo dobrze wydane pieniądze.
Powtarzalność pomiarów, to jest atut tego urządzenia. Współpracuję z kilkoma warsztatami z okolicy i wszyscy są zadowoleni.

Odpowiedz