FACOM prezentuje katalog nowości 2016/2017

28 lutego 2017, 9:41

Katalog nowości FACOM 2016/2017 to nie tylko oferta narzędzi pneumatycznych, ale także rozwiązania poprawiające jakość pracy, jak: systemy przechowywania, narzędzia ręczne i podnośniki.

Wiertarki pneumatyczne

Dwukierunkowe wiertarki pneumatyczne FACOM opracowano w rozmiarach: 6, 10 i 13 mm. Najmniejsza służy do lekkich zadań i szybkoobrotowego wiercenia np. tablic rozdzielczych. Średnia wiertarka o wielkości 10 mm pozwoli na przewiercanie ram samochodów, uszkodzonych śrub, zapewniając niski poziom hałasu. Pracę przy przewiercaniu kołków lub śrub wydechu, wesprze wiertarka 13 mm. Jeżeli przestrzeni jest mało, można użyć wiertarki kątowej 13 mm, umożliwiającej wiercenie pod kątem 90°.

 

Szlifierki

W nowej gamie narzędzi pneumatycznych nie zabrakło także szlifierek. Dostępne w rozmiarach tarcz 50, 75 i 100 mm sprawdzą się w pracach blacharskich, przy usuwaniu rdzy i czyszczeniu materiału, a także przy cięciu śrub i wylotów. Pracownicy branży oponiarskiej docenią szlifierkę pneumatyczną do opon. Dzięki niskiej prędkości pracy pozwala ona przygotować wszystkie gumowe powierzchnie do dalszej obróbki. Najmniejszym urządzeniem z nowej gamy jest szlifierka ołówkowa pneumatyczna do grawerowania, piaskowania i szlifowania. Blacharze docenią narzędzie pneumatyczne do przebijania i wykonywania kołnierzy, przygotowujące powierzchnię do spawania na zakładkę.

Co jeszcze do warsztatu?

Katalog zawiera także szafki komputerowe, maty robocze i klasyczne mobilne szafki narzędziowe. Można w nim także znaleźć szeroki zakres narzędzi ręcznych, także mechanicznych – 62 rodzaje i rozmiary kluczy dostępne pojedynczo i w zestawach. Nowe wkrętaki FACOM także pojawią się w kolejnym katalogu. Mocniejsze groty, wygodniejsze uchwyty, ułatwiające pracę.

Niezbędne na liście warsztatowych narzędzi są także szczypce. Te nastawne z kutą, nitowaną głowicą, dzięki 8-pozycyjnej zębatce zapewniają precyzyjną pracę. W warsztacie ważna jest także konserwacja urządzeń, która daje im dłuższe życie i mniejsza awaryjność. W nowym katalogu znajdzie się rozpylacz wielokrotnego użytku do cieczy lub sprężonego powietrza. W ofercie FACOM 2017 dla motoryzacji i przemysłu znajdzie się także lutownica gazowa. Jej włącznik piezoelektryczny rozgrzeje się w 40 sekund, gwarantując temperaturę grota na poziomie od 250 do 550 stopni.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!