Urządzenia pomiarowe Herth+Buss do wyszukiwania błędów

16 września 2022, 15:56

Problemy techniczne w samochodach z silnikiem spalinowym mogą mieć różne źródła. Znalezienie przyczyny w krótkim czasie może okazać się wyzwaniem. Firma Herth+Buss doradza jak przy pomocy ich urządzeń dokonać właściwego pomiaru.

Multimetr jako pomoc warsztatowa

Multimetr cyfrowy firmy Herth+Buss mierzy parametry elektryczne, takie jak napięcia i częstotliwości, a także jest odpowiedni do rejestrowania temperatur. Odpowiedni zakres pomiarowy można ustawić automatycznie lub ręcznie w zależności od potrzeb. Urządzenie jest wyposażone w funkcję Data Hold, zmierzone wartości można zapamiętać podczas procesu pomiaru i w razie potrzeby odczytać ponownie. Wyposażony w gumową osłonę multimetr jest również chroniony przed uderzeniami i upadkami.

Miernik cęgowy do precyzyjnych pomiarów natężenia prądu elektrycznego

Cęgi prądowe Claw 400 mogą być używane do indukcyjnego pomiaru wysokich prądów do 400 amperów. Miernik cęgowy nadaje się do pomiaru zarówno prądów AC, jak i DC. Ponadto możliwe jest ustawienie punktu zerowego za pomocą odpowiedniego przycisku. Cęgi prądowe Claw 400 można stosować tylko w połączeniu z multimetrem, ponieważ nie mają one własnego wyświetlacza. Za pomocą miernika cęgowego Claw 100 można przeprowadzić precyzyjne pomiary w zakresie niskich prądów, do których zwykle nie stosuje się indukcyjnych urządzeń pomiarowych. Może być używany niezależnie od multimetru.

Zestaw przewodów pomiarowych TesTip

Zestaw przewodów pomiarowych TesTip zawiera różne adaptery, dzięki którym funkcje multimetru można rozszerzyć o dodatkowe wartości pomiarowe. Adaptery umożliwiają nie tylko uproszczone wyszukiwanie problemów, ale także bezpieczny odbiór sygnału poprzez bezpośredni kontakt z elektrycznymi komponentami pojazdu. 94-częściowy komplet zawiera wszystkie popularne wtyczki i tulejki wtyczek oraz mostek pomiarowy, który umożliwia wejście do obwodu bez uszkadzania uszczelnień. Komplet wyposażony jest w elastyczne końcówki pomiarowe, które nie ulegają złamaniu nawet jeśli opór jest nieco wyższy. W zestawie znajduje się również tester biegunowości, potencjometr pomiarowy i rezystory pomiarowe.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!