Alligator XL – nowe szczypce marki Knipex

, 24 czerwca 2013, 12:01

W tradycyjnych modelach szczypiec do rur regulacja zakresu szczęk i użycie narzędzia wymaga od użytkownika nieco praktyki, wprawy oraz siły. By ułatwić prace instalacyjne lub montażowe powstał model Knipex o zwiększonym zakresie chwytu: Alligator XL 400 mm.

Nowy model szczypiec

Jak nazwa wskazuje, szczypce Alligator XL to rozmiar do zadań specjalnych: dedykowane do prac przy elementach o większej średnicy, gdzie znaczenie ma łatwa i szybka zmiana rozstawu szczęk. To nowość pod hasłem „Innowacje 2013 Knipex”, na polskim rynku dostępna od niedawna za pośrednictwem firmy Agentools – wyłącznego agenta handlowego marki Knipex na Polskę.

Alligator XL posiada 11-stopniowy mechanizm nastawny pozwalający na pracę w zakresie do 3 ½ cala (ok. 95 mm). Regulacja zakresu odbywa się w prosty sposób poprzez otwarcie narzędzia oraz przesunięcie rękojeści względem siebie. Knipex zastosował to rozwiązanie przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi narzędzia o 50 % w stosunku do tradycyjnego klucza do rur. W efekcie otrzymujemy narzędzie bardzo wydajne w pracy oraz ergonomiczne i łatwe w użyciu.

Zastosowany w szczypcach mechanizm samo zaciskania to cecha pożądana przez instalatorów, bo znacznie ułatwiająca pracę i redukująca wysiłek przy użytkowaniu narzędzia. Jeżeli szczypce początkowo zostały w odpowiedni sposób ustawione, nie ma potrzeby zaciskania ich dłoniąa wystarczy naciskać na ich górną rękojeść. Dzięki temu do zaciskania wymagane jest użycie niewielkiej siły. Szczypcami Alligator XL można uchwycićróżnego rodzaju rury, elementy instalacyjne czy złączne,niezależnie czy są one w przekroju okrągłe, kwadratowe, czy ośmiokątne. Dodatkowo powierzchnie chwytające w modelu Alligator XL mają specjalnie hartowane zęby (twardość ok. 61 HRC).

Alligator XL posiada budowę przypominającą równoległą prowadnicę dzięki zastosowaniu złącza wsuwkowego. Tego typu konstrukcja umożliwia przenoszenie bardzo dużej siły bez ryzyka odkształcenia narzędzia podczas pracy (szczypce wytrzymują duże naprężenia, pozostają równoległe i stabilne). Dzięki zwartej konstrukcji główki i złącza nie ma problemu z dostaniem się nawet w trudnodostępne miejsca, a specjalny układ rękojeści zabezpiecza palce przed przyciśnięciem. Szczypce są też poręczne dzięki długości 400 mm.

W Polsce szczypce firmy Knipex są dostępne w sieci dystrybucyjnej firmy Agentools.

Dowiedz się więcej

Nożyce zapadkowe do cięcia grubych przewodów
Nożyce zapadkowe do cięcia grubych przewodów

Firma Knipex wprowadziła na polski rynek pierwsze nożyce o długości całkowitej 320 mm, przystosowane do cięcia kabli i przewodów o średnicy 60 mm. Producent skupił się na zredukowaniu masy narzędzia do 800 g i wielkości do 320 mm, po to by ułatwić operowanie nożycami w trudno dostępnych miejscach. Przy stosunkowo małych gabarytach, specjalnie wykończone, hartowane […]

Klucz samonastawny do rur Knipex typu S
Klucz samonastawny do rur Knipex typu S

Firma Knipex znana jest głównie jako producent szczypiec, ale ma w swojej ofercie także klucze nastawne. Zaletą modelu typu S z przyciskiem szybkiej regulacji ma być dokładność i szybkość zastosowania. Klucz Knipex S Model S wyróżnia się prostotą rozwiązań i ich skutecznością. Przede wszystkim przycisk szybkiej regulacji pozwala jedną ręką dopasowywać szerokość szczęk bezpośrednio na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!