Nokian Tyres przenosi produkcję opon z Rosji do Finlandii i USA

25 lutego 2022, 16:15

Fiński producent opon Nokian Tyres poinformował w oświadczeniu o przeniesieniu linii produkcyjnych z Rosji do Finlandii i Stanów Zjednoczonych. Ma to być krok wyprzedzający sankcje nałożone na Federację Rosyjską za prowadzenie wojny z Ukrainą.

fabryka opon nokian rosja
Fabryka opon Nokian w Wsiewołożsk, Rosja

Poniżej oświadczenie marki Nokian Tyres dotyczące ataku Rosji na Ukrainę oraz funkcjonowania fabryki w Wsiewołożsku:

Nokian Tyres z wielkim smutkiem śledzi sytuację na Ukrainie i liczy na szybkie dyplomatyczne rozwiązanie tej tragedii. Dla nas bezpieczeństwo naszych pracowników jest priorytetem numer jeden. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć zespół Nokian Tyres w tej sytuacji.

Wszystkie nasze operacje działają obecnie normalnie. Powstał i działa zespół zarządzania kryzysowego, jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Uważnie monitorujemy również rozwój sankcji i potencjalnych kontrsankcji. Uruchomiliśmy nasze plany awaryjne, aby złagodzić finansowe i operacyjne skutki dla naszej działalności. Na przykład, wysyłamy opony bliżej naszych klientów, zabezpieczamy dostawy surowców do naszych fabryk, przenosimy produkcję wybranych kluczowych linii produktowych z Rosji do Finlandii i USA oraz zabezpieczamy zdolności transportowe z Rosji u istniejących i nowych usługodawców.

Nasza fabryka w Rosji pracuje na pełnych obrotach. Przeniesienie produkcji niektórych rodzin produktów do Finlandii i USA, które rozpoczęło się jeszcze przed obecnym kryzysem w ramach naszej strategii rozwoju ogłoszonej we wrześniu 2021 r., obejmuje produkty ważniejsze na rynkach poza Rosją i nie ma znaczenia w ujęciu całkowitym. Ponadto stale zwiększamy produkcję w Finlandii i USA. Cała produkcja Nokian Heavy Tyres odbywa się w Finlandii.

Nokian Tyres ma fabryki w Finlandii, Rosji i USA. We wszystkich naszych fabrykach produkujemy opony z takim samym profesjonalizmem i tymi samymi standardami jakości. W Rosji mamy około 1600 pracowników. Sprzedaż netto naszego obszaru biznesowego Rosja i Azja w 2021 r. wyniosła około 336 mln EUR.

Nie chcemy spekulować o możliwych przyszłych sankcjach ani o tym, jak ogólnie będzie ewoluować sytuacja. Będziemy informować o wszelkich istotnych bezpośrednich wpływach na Nokian Tyres odpowiednio i w odpowiednim czasie.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Qwer, 27 lutego 2022, 16:11 6 0

Bravo!

Odpowiedz

Karol, 1 marca 2022, 12:39 27 -1

Nie kupie więcej opony Nokian, jeśli cokolwiek będzie produkowane w rosji

Odpowiedz

mardab, 27 marca 2022, 12:14 7 -1

I bardzo dobrze. Opony Nokian made in Russia to dziadostwo. Rok i opony popękane.

Odpowiedz

Śmiać się czy płakać?, 28 marca 2022, 15:56 2 -7

Śmieszni jesteście z tym bojkotem firm które pozostają w Rosji. W sobotę byłem Auchan Korona we Wrocławiu i z 70-80% ludzi to ukraińcy pracujący w pobliskich zakładach 3M, Koelner, Volvo, Dekoral i innych. Im jakoś nie wadzi kupować w Auchan a polacy bojkot. O co wam chodzi?

Odpowiedz

Andrzej, 1 kwietnia 2022, 8:44 13 -2

o zasady którymi się kierujesz w życiu

Odpowiedz

kiad, 3 kwietnia 2022, 20:31 10 -2

O przyzwoitość, o której ty nie masz pojęcia.

Odpowiedz

Adam Kołobrzeg, 17 kwietnia 2022, 12:04 2 0

No a Ukraińcach co kupują w takich sklepach nic nie napiszesz ? Poprawność ci zabrania człecze z zasadami ?

Odpowiedz

Anonim, 9 listopada 2022, 6:12 0 0

mylisz pojęcia propagandy i przyzwoitości !

Odpowiedz

Anonim, 9 listopada 2022, 6:11 0 0

to nie zasady to propaganda , którą ja w życiu nie kieruję się

Odpowiedz

Twój Nick, 25 września 2022, 21:10 0 0

Nie popatrzyłem dokładnie jakiej są produkcji te nokiany i teraz będę jeździł na ruskich oponach, ale nie mówcie tego nikomu ;)

Odpowiedz