Nowy partner ProfiAuto w Małopolsce

8 lutego 2022, 11:29

Sieć ProfiAuto powiększyła się o nowego partnera, tym razem z Małopolski. Jej struktury zasiliła firma Land Team z Krakowa.

Sieć ProfiAuto liczy obecnie 261 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych. Najwięcej znajduje się w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim oraz śląskim. Sukcesywnie mapa partnerów zapełnia się także we wschodniej części Polski.

– Bardzo cieszy nas fakt, że przystępują do nas nie tylko przedsiębiorcy, którzy dopiero zdecydowali się rozpocząć biznes w branży aftermarket, ale też firmy będące na rynku od lat. Jak wskazują nam ich właściciele, szczególnie w dobie pandemii i ciągłych zmian na rynku kluczowy jest dla nich dostęp do bardzo obszernego katalogu produktów oraz sprawne oprogramowanie do jego obsługi. Dzięki temu mogą liczyć na pewne dostawy nawet w przypadku globalnych problemów logistycznych czy wstrzymania produkcji u niektórych producentów części. Konsekwentnie powiększamy też pakiet korzyści dla firm przystępujących do sieci i widzimy, że ta strategia rozwoju biznesu decyduje o naszej przewadze. W ostateczności pozwala ona rozwijać się zarówno firmom członkowskim, jak i całej marce ProfiAuto – mówi Adam Kapek, wiceprezes Moto-Profil, który odpowiada m.in. za działania handlowe.

Obecnie każda firma przystępująca do sieci ProfiAuto otrzymuje wsparcie, na które składają się m.in.: dostęp do niemal 8,5 miliona części w katalogu, szkolenia dla pracowników, oprogramowanie ProfiBiznes, narzędzia marketingowe oraz formy finansowania wyposażenia, co bezpośrednio przekłada się na współpracę z lokalnymi warsztatami.

– Działamy na rynku dystrybucji części już stosunkowo długo i widzimy, jak bardzo się on zmienia. W pewnym momencie doszliśmy do przekonania, że bez nowoczesnych narzędzi IT, szerokiej oferty katalogowej oraz kompleksowego systemu wsparcia pod kątem szkoleń czy innych wydarzeń nie będziemy w stanie zrobić kolejnych kroków w kierunku rozwoju firmy. Jeśli dodatkowo stoi za tym tak uznana w całym kraju marka, co ma swoje znaczenie na mocno nasyconym rynku małopolskim, to decyzja ta nie wymagała zbyt wielu przemyśleń i postanowiliśmy dołączyć do drużyny ProfiAuto – mówi Jacek Luty, właściciel sklepu motoryzacyjnego Land Team.

Z uwagi na obecną sytuację związaną z koronawirusem, oficjalna uroczystość z okazji otwarcia Land Team z udziałem dostawców odbędzie się pod koniec pierwszego kwartału 2022 r. Wydarzeniu będzie towarzyszył również PitStop oraz ProfiPower Tour.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 9 lutego 2022, 12:27 4 0

dużo markowego towaru na półce, super

Odpowiedz

Anonim, 9 lutego 2022, 16:32 2 -3

profi najlepsze wiadomo

Odpowiedz

Anonim, 9 lutego 2022, 19:04 1 -1

Profi rzondzi

Odpowiedz

Ron12, 10 lutego 2022, 21:46 1 -1

Powodzenia!
Gratulacje dla pana managera Marka C.!

Odpowiedz

Anonim, 11 lutego 2022, 9:19 1 0

oj żeby się to panu managerowi Markowi C. czkawką nie odbiło. Takie koło ratunkowe z szyny kolejowej

Odpowiedz