TMD Friction przejęte przez AEQUITA

12 grudnia 2023, 10:52

TMD Friction, to firma specjalizująca się w produkcji układów hamulcowych dla branży motoryzacyjnej, jest właścicielem marki TEXTAR. Właśnie zakończyła się procedura zmiany właściciela TMD, a do zespołu zarządzającego dołączył Robert Roiger, partner AEQUITA jako współdyrektor generalny.

TMD Friction potwierdza udane zakończenie procesu przejęcia przez AEQUITA, prywatną grupę przemysłową z siedzibą w Monachium, skoncentrowaną na akwizycji i długoterminowym wzroście wartości firm. Transakcja zakończyła się pomyślnie po uzyskaniu wymaganych zgód i aprobat. TMD Friction pozostanie niezależny jako odrębna jednostka prawna ze swoją własną marką korporacyjną.

– Po intensywnej współpracy z zespołem przez ostatnie kilka miesięcy, z niecierpliwością przyjmujemy rolę nowego właściciela TMD. Wspólnie z wykwalifikowanymi i doświadczonymi pracownikami firmy będziemy kontynuować dostarczanie klientom najwyższej jakości i poziomu obsługi, jednocześnie realizując istotne potencjały wzrostu, które dostrzegamy – powiedział Robert Roiger, Partner w AEQUITA, który dołączy do zespołu zarządzającego TMD jako współ-CEO.

Ścisła współpraca w celu umocnienia pozycji TMD na rynku

– Z radością ogłaszam, że trzy miesiące po tym, jak AEQUITA zgodziła się na przejęcie TMD, możemy dzisiaj potwierdzić pomyślne zakończenie tej transakcji. TMD nie mógł mieć lepszego partnera strategicznego niż AEQUITA. Ta współpraca umożliwi zespołowi TMD przyspieszenie naszego planu naprawczego. Połączenie już bardzo zmotywowanego i zaangażowanego zespołu globalnego z wiedzą i doświadczeniem operacyjnym zespołu AEQUITA to dynamiczna i potężna kombinacja – powiedział David Baines, CEO TMD Friction.

– W ciągu ostatnich trzech miesięcy ściśle współpracowaliśmy z AEQUITA, przygotowując się na ten dzień. Razem przyspieszymy trwającą transformację TMD, rozszerzając jego pozycję jako zaufanego dostawcy tarcz i klocków hamulcowych dla wiodących producentów pojazdów, serwisów autoryzowanych i międzynarodowego rynku wtórnego – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!